vlajkaJihoafrická republika

Perspektivní obory

  • těžební průmysl
  • strojírenství
  • energetika a příbuzné obory
  • zdravotnictví
  • potravinářský průmysl
  • spotřební zboží

Služby exportérům

Nabízíme služby zahraničních zástupců CzechTrade, kteří aktivně vyhledávají exportní příležitosti, umí získat ověřené obchodní kontakty, pomohou s prezentací vašeho produktu nebo poradí s výběrem vhodného zahraničního trhu.
Kompletní nabídku Exportního poradenství najdete v sekci Naše služby nebo se neváhejte obrátit na příslušného oborového specialistu CzechTrade.

 

Desatero pro obchodování s Jižní Afrikou

Informace z teritoria

Jižní Afrika je rozvinutou ekonomikou, s přiměřenou fiskální politikou  a s poměrně stabilní měnou. Má velmi dobře rozvinutou infrastrukturu, s vysokým stupněm industrializace hospodářství a vysokou životní úrovní (i s přihlédnutím k dosud velkým rozdílům), která je tahounem spotřeby státního i privátního sektoru, generující potřebný hospodářský růst.  Jižní Afrika chce sehrát roli tahouna hospodářského růstu pro celou subsaharskou oblast, má pro to všechny předpoklady.

Export do Jižní Afriky vzrostl v období 2010/2009 o 60 % a tento trend pokračoval v nižší míře i v minulém roce 2011. Za posledních 10 let vzrostl export do Jižní Afriky, která je největším dovozcem českého zboží v Subsaharské Africe,  více než 10x, navíc s aktivní bilancí nepřetržitě od r. 2005.  Český export do Jižní Afriky je velmi pestrý, v meziročním srovnání hodně variabilní, je vidět, že jihoafrický trh je schopen široké absorpce, na druhé straně je možné očekávat jeho určité profilování v příštích letech s ohledem na rozvoj klíčových oblastí jihoafrického hospodářství.  Jižní Afrika je však z obchodního hlediska nejen nejvýznamnější zemí Afriky, ale i branou do sousedních zemí, neméně rychle se rozvíjejících. Objem jejich obchodu s ČR je ve srovnání s Jižní Afrikou daleko nižší, je však třeba podotknout, že dynamika vzájemného obchodu je stejně významná.

Jižní Afrika se přidala k hospodářskému uskupení zemí Brazílie, Ruska, Číny a Indie v prosinci 2010 a pozměnila tak název skupiny příštích dominantních ekonomik světa na BRICS.

Podrobné teritoriální informace o jihoafrické ekonomice, včetně aktuálních kontaktů, poptávek, tendrů a investičních příležitostí naleznete na portálu BusinessInfo.cz.

Časové pásmo
GMT +2 hodiny

Kontakt

CzechTrade Johannesburg

Bc. Petr Haramul Bc. Petr Haramul
petr.haramul@czechtrade.cz
Vedoucí zahraniční kanceláře
 M: 270760269040

Internetová adresa:
http://www.czechtrade-sa.co.za

Poštovní spojení:
357, Rivonia Boulevard, Johannesburg
Postal address:
P.O.Box 3520
2128 Rivonia
South Africa

 

Novinky z teritoria

Datum Název
14.06.2016 Prodej nových vozů v JAR slábne, ale export roste
10.06.2016 Výstavba kontejnerového terminálu v JAR
28.05.2016 Výroba nové generace VW Polo v JAR

Kontakt