vlajkaMexiko

Ilustrační obrázek

Perspektivní obory

  • voda, odpady a životní prostředí,
  • strojírenství, výroba strojů,
  • energetika,
  • těžba a zpracování ropy a plynu,
  • automobilový průmysl,
  • těžební průmysl,
  • potravinářský průmysl,
  • plastikářský průmysl.  

Služby exportérům

Nabízíme služby zahraničních zástupců CzechTrade, kteří aktivně vyhledávají exportní příležitosti, umí získat ověřené obchodní kontakty, pomohou s prezentací vašeho produktu nebo poradí s výběrem vhodného zahraničního trhu. Kompletní nabídku Exportního poradenství najdete v sekci Naše služby nebo se neváhejte obrátit na příslušného oborového specialistu CzechTrade.

 

Desatero pro obchodování s Mexikem 

Informace z teritoria

Mexická federativní republika je pro nás staronovou obchodní destinací. Svůj zvuk tu stále ještě mají československé stroje, zařízení pro energetiku, sklo a bižuterie, ale pomalu se daří umísťovat i méně tradiční české výrobky.

Obchodu s Českou republikou napomáhá Dohoda o volném obchodu Mexiko - EU a také přítomnost nadnárodních firem na obou trzích. Často tak český výrobce může dodávat na trh Mexika přes svého stávajícího evropského či amerického odběratele.

V současnosti nabízí Mexiko zvýšené obchodní možnosti díky velkým programům státních protikrizových výdajů, a to zejména do infrastruktury. Preferovanými obory jsou a budou pro nadcházejících 4 až 6 let zejména petrochemie, klasická a zelená výroba energie (solární, větrná, vodní), vodní hospodářství a budování pozemní, mořské a letecké infrastruktury.

Objektivní nutnost dohání mexickou vládu i k masivním investicím do bezpečnosti a boje s organizovaným zločinem. Velkým problémem je řešení ekologických zátěží, zejména nakládání s komunálním a průmyslovým odpadem.

Podrobné teritoriální informace o mexické ekonomice, včetně aktuálních kontaktů, poptávek, tendrů a investičních příležitostí naleznete na portálu BusinessInfo.cz.

Časové pásmo
Mexiko svou rozlohou zasahuje do 4 časových zón GMT -8 až -5.
Většina země, vč. zahraniční kanceláře CzechTrade ve městě Mexico City náleží do pásma GMT -6 hod. a používá letní čas GMT -5 hod.

Kontakt

CzechTrade Mexico City

Miroslav Manďák Miroslav Manďák
miroslav.mandak@czechtrade.cz
Ředitel regionálního centra
 T: +420224907892
T: +525552553393

Internetová adresa:
http://www.czechtrade-mexico.com.mx

Poštovní spojení:
Cuvier22
115 90 México D.F.
Mexico

 

Nejbližší související akce

Datum Název Místo
11.10.2016 EXPO CIHAC OCCIDENTE 2016 Mexico City, Mexiko
26.10.2016 AQUATECH MEXICO 2016 Mexiko

Novinky z teritoria

Datum Název
10.07.2016 TPP zdvojnásobí výdaje na farmaceutický výzkum
10.07.2016 Kogas vybuduje nový závod na výrobu zkapalněného zemního plynu
03.07.2016 Blíží se konec výroby legendárních vozů Tsuru v Mexiku

Kontakt

Nepřehlédněte