Vlajka Indie

Ilustrační obrázek

Perspektivní obory

  • elektronika a elektrotechnika
  • energetika
  • stavebnictví a stavební materiály
  • užitkové sklo, bižuterie a drobné zboží
  • zdravotnická technika 

Služby exportérům

Nabízíme služby zahraničních zástupců CzechTrade, kteří aktivně vyhledávají exportní příležitosti, umí získat ověřené obchodní kontakty, pomohou s prezentací vašeho produktu nebo poradí s výběrem vhodného zahraničního trhu.
Kompletní nabídku Exportního poradenství najdete v sekci Naše služby nebo se neváhejte obrátit na příslušného oborového specialistu CzechTrade.

 

Desatero pro obchodování s Indií

Informace z teritoria

Indie se řadí mezi nejrychleji se rozvíjející ekonomiky světa a společně s Čínou je považována za budoucí novou ekonomickou velmoc. Indičtí představitelé rádi zdůrazňují, že veškerého pokroku posledních let dosáhla Indie v prostředí stabilní demokracie a tržní ekonomiky.

S aktuálně odhadovanými 1,138 miliardami obyvatel představuje Indie největší demokracii na světě. Hodnota HDP v přepočtu ukazatelem parity kupní síly je odhadována na 3,3 bil. USD a řadí Indii na 4. místo na světě za USA, Čínu a Japonsko. Obrovský trh a dynamický rozvoj ve všech oblastech tak představují nemalé lákadlo pro všechny významné světové hráče.

Počátky Česko-indické obchodní spolupráce se datují do 20. let 20. století. V té době se jednalo zejména o československé dodávky obráběcích strojů a zařízení pro cukrovary a také o aktivity firmy Baťa při výstavbě obuvnických závodů v Indii.

K výraznému rozvoji vzájemného obchodu došlo po osamostatnění Indie v roce 1947. České firmy se na indickém trhu uplatňovaly jako tradiční dodavatelé diesel-generátorů, obráběcích, tvářecích, textilních, kožedělných a tiskařských strojů, potravinářské technologie a řady dalších průmyslových výrobků. Po určitém propadu na začátku 90. let dochází roku 1993 k neustálenému postupnému růstu česko-indické obchodní výměny. Hlavními českými vývozními artikly do Indie jsou v současné době osobní automobily, obráběcí a tvářecí stroje a zařízení pro energetiku.

Podrobné teritoriální informace o indické ekonomice, včetně aktuálních kontaktů, poptávek, tendrů a investičních příležitostí naleznete na portálu BusinessInfo.cz.

Časové pásmo
Celá země používá jedno časové pásmo GMT +5.30 hod.

Nejbližší související akce

DatumNázevMísto
4. 10. 2016 Meeting Point CzechTrade, říjen 2016 Brno, Česká republika
7. 10. 2016 WORLD DENTAL SHOW MUMBAI 2016 Mumbai, Indie
11. 10. 2016 JIH INDIE - obchodní příležitosti pro malé a střední firmy Praha 2, Česká republika
16. 11. 2016 NOVUMM 2016/002N IMME 2016 Kalkata, Indie
22. 11. 2016 IDEAS 2016 Karáčí, Indie

Novinky z teritoria

DatumNázev
4. 7. 2016 Cenová opatření pro dovoz výrobků z ocelářského sektoru do Indie
30. 6. 2016 Výroba solárních PV modulů v Indii
30. 6. 2016 Milarda USD od Světové banky do solární energetiky v Indiie

Kontakt