vlajkaFinsko

Ilustrační obrázek

Perspektivní obory

 • dopravní prostředky ostatní, manipulační prostředky a zařízení,
 • elektronika a elektrotechnika,
 • slévárenství a kovárenství,
 • obráběné komponenty a konstrukce z kovů,
 • energetika.  

 

Služby exportérům

Nabízíme služby zahraničních zástupců CzechTrade, kteří aktivně vyhledávají exportní příležitosti, umí získat ověřené obchodní kontakty, pomohou s prezentací vašeho produktu nebo poradí s výběrem vhodného zahraničního trhu.
Kompletní nabídku Exportního poradenství najdete v sekci Naše služby nebo se neváhejte obrátit na příslušného oborového specialistu CzechTrade.

 

Desatero pro obchodování se Skandinávií 

Informace z teritoria

Finsko je od roku 1995 členem Evropské Unie a od té doby se ze zemědělské země úspěšně přeorientovalo na vysoce industrializovanou ekonomiku založenou na znalostech a na světové centrum technologií a inovací. Dnes se Finsko pravidelně umísťuje na předních místech žebříčků hodnotících konkurenceschopnost, transparentnost ekonomického prostředí, financování vědy a výzkumu a úroveň vzdělání.

Zapojení Finska do světového obchodu je výrazně větší než velikost země, jako jedné ze zemí severní Evropy přijalo již v roce 1999 euro. Díky jeho výjimečné geografické poloze se jedná o významný regionální logistický a obchodní hub, který je velmi úzce napojený na sousední skandinávské země, pobaltské sáty i na Rusko, s nímž sdílí téměř 1500kilometrovou hranici.

Finsko je země, kde se navzdory nesrozumitelnému místnímu jazyku bez problémů domluvíte anglicky. Jedná se o ekonomicky i politicky stabilní trh s výbornou infrastrukturou a vysokou životní úrovní. Pro Finsko je typické zaměření na ekologická a šetrná řešení, ať už se jedná o energetiku, stavebnictví, služby nebo technologie. Šanci na úspěch mají kromě průmyslových subdodávek konkurenceschopné výrobky a služby s vysokou přidanou hodnotou.

Finsko je 24. nejdůležitější obchodní partner České republiky a tradiční obchodní partner.

Podrobné teritoriální informace o finské ekonomice, včetně aktuálních kontaktů, poptávek, tendrů a investičních příležitostí naleznete na portálu BusinessInfo.cz.

Kontakt

CzechTrade Stockholm

Vítězslav Blažek Vítězslav Blažek
info@czechtrade.se
Ředitel regionálního centra
 T: +420224907897
T: +468236712(710)
M: +46707640353

Internetová adresa:
http://www.czechtrade.se

Poštovní spojení:
Czech Trade Stockholm
Villagatan21
114 32 Stockholm
Sweden

 

Novinky z teritoria

Datum Název
13.03.2012 Severoevropské firmy ztrácejí v Číně optimismus
05.03.2012 IT technologie na finských školách
29.02.2012 Obchodní bilance Finska v roce 2011 v deficitu - je na vině špatná konkurenceschopnost?

Kontakt

 •  
 • Ing. Vítězslav Blažek
  Ředitel regionálního centra
  info@czechtrade.se

  Ing. Vítězslav Blažek T: +468236712(710)
  M: +46707640353