vlajkaLucembursko

Ilustrační obrázek


Perspektivní obory

  • nábytek a nábytkářské komponenty,
  • slévárenství a kovárenství,
  • obráběné komponenty a konstrukce z kovů,
  • energetika,
  • voda, odpady a životní prostředí. 

Služby exportérům

Nabízíme služby zahraničních zástupců CzechTrade, kteří aktivně vyhledávají exportní příležitosti, umí získat ověřené obchodní kontakty, pomohou s prezentací vašeho produktu nebo poradí s výběrem vhodného zahraničního trhu.
Kompletní nabídku Exportního poradenství najdete v sekci Naše služby nebo se neváhejte obrátit na příslušného oborového specialistu CzechTrade.

 

Desatero pro obchodování s Lucemburskem

Informace z teritoria

Počtem obyvatel 480 tisíc sice Lucembursko patří mezi malé země Evropské unie, ale zároveň jde o zemi s vůbec nejvyšší úrovní HDP na obyvatele podle parity kupní síly na světě (odpovídá 276 % průměru EU).

Zapojení Lucemburska do světového obchodu a do toků přímých zahraničních investic je výrazně větší než velikost země. Jeho podíl na světovém obchodě zbožím je vyšší než podíl řady mnohonásobně větších zemí (např. Bulharska, Srbska, Chorvatska nebo Litvy). Ve světovém obchodě službami je Lucembursko dokonce 16. největším vývozcem (zejména díky finančním službám, neboť země patří mezi 10 hlavních finančních center světa) a 24. dovozcem světa.

Lucembursko je zároveň přirozeným centrem oblasti nazývané "Velký region", která zahrnuje část Belgie (Valonsko), část Francie (Lotrinsko) a část Německa (Sársko, Porýní-Falc). Velký region má 11,3 mil. obyvatel a jedná se o jeden z ekonomicky nejvíce propojených regionů v Evropě. Charakteristický je zde vysoký počet přeshraničních pracovníků (cca. 170 000, z toho téměř 120 000 dojíždí za prací do Lucemburska). Velký region vytváří téměř 3 % celkové přidané hodnoty v EU.

Lucembursko je čtvrtým největším zahraničním investorem v České republice. Co se týče obchodu zbožím, je 45. nejdůležitějším vývozním partnerem České republiky a 38., pokud jde o dovoz. Pro Lucembursko je Česká republika 19. nejdůležitějším dodavatelem a 16. odběratelem.

Podrobné teritoriální informace o lucemburské ekonomice, včetně aktuálních kontaktů, poptávek, tendrů a investičních příležitostí naleznete na portálu BusinessInfo.cz.

Kontakt

CzechTrade Brussels

Alena Mastantuono Alena Mastantuono
alena.mastantuono@czechtrade.cz
Vedoucí zahraniční kanceláře CEBRE
 T: +3225020766
M: +420 246 031 707 (only for CZ)

Internetová adresa:
http://www.czechtrade.be

Poštovní spojení:
CEBRE - Czech Business Representation to the EU
Avenue des Arts 19 A/D
1000 Brussels
Belgium

 

Novinky z teritoria

Datum Název
16.05.2014 Business meets Research in Luxembourg – příležitost pro české firmy
14.04.2014 Příležitost pro české exportéry v Lucembursku - Greater Region Business Days
19.03.2014 Lucembursko boduje ve výzkumu a inovacích

Kontakt