vlajkaNizozemsko

Ilustrační obrázek

Perspektivní obory

  • letecký průmysl,
  • potravinářský průmysl,
  • obráběné komponenty a konstrukce z kovů,
  • voda, odpady a životní prostředí,
  • energetika. 

Služby exportérům

Nabízíme služby zahraničních zástupců CzechTrade, kteří aktivně vyhledávají exportní příležitosti, umí získat ověřené obchodní kontakty, pomohou s prezentací vašeho produktu nebo poradí s výběrem vhodného zahraničního trhu.
Kompletní nabídku Exportního poradenství najdete v sekci Naše služby nebo se neváhejte obrátit na příslušného oborového specialistu CzechTrade.

 

Dobré rady pro obchodování s Nizozemskem 

Informace z teritoria

Pro Českou republiku je Nizozemsko jedním z 10 nejdůležitějších obchodních partnerů. Prudký nárůst objemu obchodu byl zaznamenán zejména po vstupu ČR do EU. Od roku 2004 vzrostl náš export do Nizozemska o více než 60 %. Vzájemná obchodní bilance byla dlouhodobě pasivní. V loňském roce však citelně poklesly dovozy z Nizozemska při udržení objemu a tempa růstu našeho vývozu a tudíž se obchodní bilance dostala z našeho pohledu poprvé po delší době do kladných čísel.

Nizozemsko je pro české firmy zajímavou exportní destinací skýtající při správném přístupu velké možnosti a příležitosti. Výhodou je relativně malá geografická vzdálenost, je však třeba vědět, že nizozemský trh je velmi konkurenční a náročný. Vyžaduje pečlivé a trvalé zpracování, přítomnost na trhu a dobré kontakty.

České firmy jsou v Nizozemsku obecně konkurenceschopné - jak kvalitou, tak i cenou, kterou mohou stále vcelku dobře konkurovat z důvodu stále ještě nižších místních vstupů. Předpoklad dodržení nejvyšší kvality je samozřejmý. Perspektivní je rovněž výrobní spolupráce s nizozemskými firmami nebo dodávky pro privátní značky velkých nizozemských distribučních sítí.

Podrobné teritoriální informace o nizozemské ekonomice, včetně aktuálních kontaktů, poptávek, tendrů a investičních příležitostí naleznete na portálu BusinessInfo.cz.

 

Kontakt

CzechTrade Rotterdam

Martin Segers Martin Segers
martin.segers@czechtrade.cz
Vedoucí zahraniční kanceláře
 T: +31(0)107371837
M: +31(0)641623226

Internetová adresa:
http://www.czechtrade.nl

Poštovní spojení:
Schiekade 830
P.O. Box 299
3000 AG Rotterdam
Netherlands

 

Nejbližší související akce

Datum Název Místo
16.05.2017 PLMA 2017 Amsterdam, Nizozemsko

Novinky z teritoria

Datum Název
29.04.2016 KOVOOBRÁBĚCÍ SEKTOR OČEKÁVÁ V DRUHÉM ČTVRTLETÍ 2016 VÍCE ZAKÁZEK
28.04.2016 BOTLEK TERMINÁL ZÁSOBOVACÍCH NÁDRŽÍ V ROTTERDAMSKÉM PŘÍSTAVU ZDVOJNÁSOBIL SVOU KAPACITU
26.04.2016 Od 21. roku budou mít mladí zaměstnanci stejnou minimální mzdu jako dospělí

Kontakt