vlajkaNorsko

Ilustrační obrázek

Perspektivní obory

 • obráběné komponenty a konstrukce z kovů,
 • software a ICT služby,
 • energetika,
 • stavebnictví,
 • vybavení do nemocnic, škol, zdravotnických zařízení,
 • zdravotnická technika.  

Služby exportérům

Nabízíme služby zahraničních zástupců CzechTrade, kteří aktivně vyhledávají exportní příležitosti, umí získat ověřené obchodní kontakty, pomohou s prezentací vašeho produktu nebo poradí s výběrem vhodného zahraničního trhu. Kompletní nabídku Exportního poradenství najdete v sekci Naše služby nebo se neváhejte obrátit na příslušného oborového specialistu CzechTrade.

 

Desatero pro obchodování se Skandinávií

Informace z teritoria

Norsko je vysoce rozvinutou průmyslovou zemí s otevřenou ekonomikou zaměřenou na vývoz. Považuje se za jednu z nejbohatších zemí světa a patří jí rovněž jedno z čelních míst v žebříčcích životní úrovně, délky života, celkového zdraví obyvatel a úrovně bydlení.

Norsko je členem mnoha mezinárodních organizací (OSN, NATO, EAPC, OBSE, Rady Evropy, OECD, WTO, MMF atd.), avšak jako jediný severský stát není členem EU. Z tohoto důvodu je ekonomicky zásadní Dohoda o Evropském hospodářském prostoru, která umožňuje Norsku účast na jednotném evropském trhu s určitými výjimkami zejména v rybářství, zemědělství a ekologii.

Trh Norska je co do počtu obyvatel poměrně malý (4,8 mil. obyvatel), nicméně představuje velkou kupní sílu. Českým podnikatelům se nabízí možnost výrobní a obchodní spolupráce s norskými partnery ve všech odvětvích zpracovatelského průmyslu zejména ve formě subdodavatelských aktivit, outsourcingu. Vzhledem k vysokým mzdovým nákladům je výroba subdodávek pro finální norskou výrobu vyhledávaná a výrobní kooperace a spolupráce je žádoucí. České firmy ovšem musí být připraveny na tvrdou konkurenci na norském trhu a jako samozřejmost se považuje naprosto seriozní jednání a poctivé plnění závazků.

Podrobné teritoriální informace o norské ekonomice, včetně aktuálních kontaktů, poptávek, tendrů a investičních příležitostí naleznete na portálu BusinessInfo.cz.

Kontakt

CzechTrade Stockholm

Vítězslav Blažek Vítězslav Blažek
info@czechtrade.se
Ředitel regionálního centra
 T: +420224907897
T: +468236712(710)
M: +46707640353

Internetová adresa:
http://www.czechtrade.se

Poštovní spojení:
Czech Trade Stockholm
Villagatan21
114 32 Stockholm
Sweden

 

Novinky z teritoria

Datum Název
15.03.2013 Nízkonákladová letecká společnost Norwegian zavádí linky z Kodaně do USA
13.03.2012 Severoevropské firmy ztrácejí v Číně optimismus
22.02.2012 Průzkum ložisek ropy v Bárentsově moři má zelenou

Kontakt

 •  
 • Ing. Vítězslav Blažek
  Ředitel regionálního centra
  info@czechtrade.se

  Ing. Vítězslav Blažek T: +468236712(710)
  M: +46707640353