vlajkaUkrajina

Ilustrační obrázek

Perspektivní obory

  • strojírenství - výroba strojů,
  • energetika,
  • elektronika a elektrotechnika,
  •  potravinářský průmysl,
  • voda, odpady a životní prostředí (v dlouhodobé perspektivě). 

Služby exportérům

Nabízíme služby zahraničních zástupců CzechTrade, kteří aktivně vyhledávají exportní příležitosti, umí získat ověřené obchodní kontakty, pomohou s prezentací vašeho produktu nebo poradí s výběrem vhodného zahraničního trhu.
Kompletní nabídku Exportního poradenství najdete v sekci Naše služby nebo se neváhejte obrátit na příslušného oborového specialistu CzechTrade.

 

Desatero pro obchodování s Ukrajinou

Informace z teritoria

Ukrajina patřila a patří v rámci zemí bývalého Sovětského svazu k významným obchodním partnerům České republiky. Přes řadu problémů současné ukrajinské ekonomiky není potenciál trhu z hlediska uplatnění českých výrobků a služeb zdaleka vyčerpán.

Od roku 2005 došlo ke změně trendu ve vývoji vzájemného obchodu a od tohoto data je ČR ve vzájemné bilanci výrazně aktivní. Podle ukrajinských statistik je ČR devátým největším vývozcem na ukrajinský trh (po Rusku, Turkmenistánu, Německu, Číně, Polsku, Itálii, Bělorusku a Jižní Koreji).

Česká produkce je z hlediska ukrajinských firem hodnocena jako kvalitativně srovnatelná s produkcí západní, přičemž poměr mezi kvalitou a cenou mluví zpravidla ve prospěch ČR, profil české ekonomiky zároveň koresponduje s mnohými potřebami ekonomiky ukrajinské.

Ukrajina je perspektivním trhem a do budoucna existují předpoklady pro výrazná růstová tempa českého vývozu, platí však, že "cena" za proniknutí na tento trh bude rok od roku vyšší s ohledem na značný konkurenční tlak řady zahraničních firem patrný již v mnohých oblastech ukrajinské ekonomiky.

Podrobné teritoriální informace o ukrajinské ekonomice, včetně aktuálních kontaktů, poptávek, tendrů a investičních příležitostí naleznete na portálu BusinessInfo.cz.

 

 

Kontakt

CzechTrade Kyjev

Oksana Antonenko Oksana Antonenko
oksana.antonenko@czechtrade.cz
Vedoucí zahraniční kanceláře
 T: +380442386130
F: +380442391850

Internetová adresa:
http://www.czechtrade.kiev.ua

Poštovní spojení:
Ul. Ivana Franko40
01030 Kiev
Ukraine

 

Nejbližší související akce

Datum Název Místo
08.06.2016 AGRO 2016 Ukrajina
28.06.2016 BRNO - Konzultační den Ukrajina, Rusko Brno, Česká republika
22.11.2016 INTERNATIONAL INDUSTRIAL FORUM 2016 Kyjev, Ukrajina

Novinky z teritoria

Datum Název
31.03.2016 Ukrajina je stále největším světovým exportérem slunečnicového oleje
31.03.2016 Ukrajinské větrné elektrárny se nepatrně podílí na výrobě elektřiny v zemi
31.03.2016 Přehled ukrajinského lékárenského trhu

Kontakt