vlajkaVelká Británie

Ilustrační obrázek

Perspektivní obory

  • subdodávky pro letecký průmysl
  • subdodávky pro automobilový průmysl
  • stavebnictví a stavební materiály
  • zdravotnická technika
  • obráběné komponenty a konstrukce z kovů

Společná nabídka služeb pro exportéry

Nově vám služby zahraničních zástupců nabízíme ve formě exportních balíčků. Vyberte si z naší nabídky. V případě zájmu o individuální řešení vašich exportních aktivit v daném teritoriu kontaktujte příslušného oborového specialistu CzechTrade.

 

Desatero pro obchodování s Velkou Británií

Informace z teritoria

Velká Británie je druhou největší ekonomikou v Evropě a pátou největší na světě. Průmysl vytváří 13 % hrubého domácího produktu (HDP), stavebnictví 9 %, zemědělství 1 %. Rozhodující podíl na hrubém domácím produktu pak mají služby, které vytváří 76 % HDP a zaměstnávají 80 % celkové pracovní síly.

Na konci roku 2007 došlo v UK ke zpomalení ekonomického růstu kvůli úvěrové krizi. Současný pokles britské ekonomiky však není způsobený nízkou konkurenceschopnosti britské ekonomiky. Britské firmy jsou i v nové ekonomické realitě konkurenceschopné a jsou tedy pro české firmy zajímavými obchodními partnery i do budoucna.

Velká Británie patří mezi nejvýznamnější obchodní partnery ČR s tím, že Velká Británie je 5. největším exportním trhem pro ČR. I v nové ekonomické realitě existuje řada příležitostí pro česko-britskou obchodní spolupráci. Z oslabené libry profituje britský export. Vzhledem k minulému vývoji, kdy podíl výrobního sektoru v ekonomice klesal, jsou britské firmy závislé na zahraničních subdodavatelích. Růst britského exportu tak bude nutně vytvářet nové příležitosti pro zahraniční i české subdodavatele.

Podrobné teritoriální informace o britské ekonomice, včetně aktuálních kontaktů, poptávek, tendrů a investičních příležitostí naleznete na portálu BusinessInfo.cz.

Kontakt

CzechTrade Londýn

Martin Macourek Martin Macourek
martin.macourek@czechtrade.cz
Vedoucí zahraniční kanceláře
 T: +44(0)2079850738
M: +44(0)7746364109

Internetová adresa:
http://www.czechtrade.co.uk

Poštovní spojení:
26 Kensington Palace Gardens
W8 4QY London
United Kingdom

 

Nejbližší související akce

Datum Název Místo
21.01.2015 Bett 2015 Londýn, Velká Británie

Novinky z teritoria

Datum Název
14.11.2014 Czech Craft Beer Tasting 2014
04.11.2014 Velká Británie nejvíce prosperující velkou ekonomikou EU
21.10.2014 České kotle zazářily na britském NEXTGENu

Kontakt