CzechTrade

Kalendář akcí

ESEF 2016

   
Datum konání 15.03.2016 - 18.03.2016
Druh akce Výstava / Veletrh
Místo konání  
Utrecht
Nizozemsko
Oborová specializace Strojírenství - výroba strojů a techniky
Obráběné komponenty a konstrukce z kovů
Teritoriální zaměření Nizozemsko


 

 

Zahraniční kancelář CzechTrade Rotterdam připravuje na ESEFu 2016 další prezentaci českých firem za účelem nalezení nových potencionálních partnerů/zájemců o výrobky a výrobní spolupráce a upevnění stávajících kontaktů.

www.esef.nl

Důležitým tématem pro ESEF 2016 je inovace a spolupráce. ESEF je největším a nejdůležitějším veletrhem v teritoriu Beneluxu v oblasti průmyslových dodávek, subdodávek a strojírenství. Veletrhu se v roce 2014 zúčastnilo více než 500 vystavovatelů z Nizozemska a dalších zemí. Veletrh měl 25 700 návštěvníků, z nichž polovina byli majitelé-ředitelé firem, kteří rozhodují o investicích. Návštěvníci se nejvíce zajímali o následující: kovozpracování a jejich výrobky; nářadí a formy; engineering.

České a nizozemské firmy mají dlouholetou tradici ve výrobní spolupráci. Česká Republika je v Nizozemsku známá díky dobré kvalitě, relativně nižší ceně a kvalifikované pracovní síle. Proto nizozemské firmy zadávají výrobu do českých firem. Mnoho malých a středních nizozemských firem si založilo výrobní podnik nebo pobočku v České Republice. Také jsou nizozemské zprostředkovatelské firmy, které vyhledávají vhodné české výrobní firmy pro své zákazníky. Díky konkurenci musí však nizozemské firmy dávat velký důraz na cenu. Během recese začali nizozemští subdodavatelé snižovat ceny a vznikaly tak výrobní spolupráce přímo v Nizozemsku.

ZAMĚŘENÍ VELETRHU

ESEF je největším a nejvýznamějším veletrhem v teritoriu Beneluxu v oblasti průmyslových dodávek,subdodávek a strojírenství. Souběžně s Esefem se koná ve stejné veletržní budově v Utrechtu strojírenský veletrh Technishow, na kterém vystavují potencionální zákazníci/zájemci své stroje.

www.technishow.nl

Navštěvnici veletrhu ESEF mají volný vstup i na veletrh Technishow. Kombinace těchto dvou na sebe navazujících veletrhů má velký úspěch, a minulé ročníky ukázaly, že je to dobrá volba pro nizozemsky strojirenský a kovozpracujici průmysl. V dnešni době firmy volí mezi vlastní produkcí a outsourcingem a proto je toto spojeni logicke, je oceňovano jak vystavovateli, tak navštěvniky.

Veletrh je určený pro odbornou veřejnost a je také navštěvován školami a učilišti. ESEF nabízí mimořadnou a efektivní příležitost ve 4 dnech navázat mnoho nových potenciálních obchodních kontaktů a nabídnout jim své výrobní možnosti a kapacity.

Nizozemské průmyslové firmy, pokud si chtějí zachovat konkurenceschopnost, jsou nuceny snižovat náklady a proto hledají cenové výhodnější subdodavatele v zahraničí. České kovozpracující firmy mají zkušenosti s výrobními spoluprácemi s nizozemskými firmami.

CzechTrade v Rotterdamu tradičně registruje zájem nizozemských firem o výrobní spolupráci s českými firmami.

Veletrh podporuje následující produktové kategorie:

 • Kovoobráběni, a výrobky z kovu,
 • Povrchové úpravy,
 • Suroviny a materiály,
 • Zpracování plastu a gumy,
 • Nařadí a formy,
 • Dodavatele modulů a systemů,
 • Engineering a design,
 • Elektronicky contract manufacturing,
 • Nanotechnologie
 • Dodavatele systemů ERP

CO NABÍZÍME ČESKÝM FIRMÁM

Agentura CzechTrade zajistila opci na plochu pro společný stánek České republiky, na kterém Vaší firmu rádi uvítáme.

PODMÍNKY ÚČASTI

 • Včasné vyplnění a odeslání závazné přihlášky.
 • Uhrazení účastnického poplatku (po obdržení přihlášky Vám bude obratem zaslána zálohová faktura).
 • Včasné doručení požadovaných materiálů.

Pokud Vás nabídka zaujala, prosím kontaktujte paní Ing. Lenku Šmejkalovou, z CzechTrade nebo přímo naši kancelář v Rotterdamu, rádi s Vámi danou záležitost prodiskutujeme a poskytneme doplňující informace.

Přihlášky prosím zasílejte do 31. prosince 2015!

Organizační garant

Odborný garant

 •  

  CzechTrade Rotterdam

  Martin Segers
  Vedoucí zahraniční kanceláře
  netherlands@czechtrade.cz

  Martin Segers T: +31(0)107371837
  F:
  M: +31(0)641623226