Novinky

Aktuální informace včetně dobrých rad pro obchodování se zahraničními firmami od našich zahraničních zástupců.

Novinky

Popis filtru: Zobrazeny záznamy ze všech období a lokalit

Indická ekonomika roste tempem 7,3 procenta 22. 5. 2018 Indická ekonomika roste tempem 7,3 procenta Indická ekonomika utrpěla šokový náraz koncem minulého roku v důsledku zavedení nového daňového systému a provedené demonetizace, ze kterých se nicméně již vzpamatovala, a její tempo růstu bude i ve fiskálním roce 2018-19 nad sedm procent.
Indie Indie
Cena zlata a stříbra v Indii roste 22. 5. 2018 Cena zlata a stříbra v Indii roste Nárůst poptávky obchodníků s klenoty, probíhající svatební sezóna a zájem průmyslových závodů a výrobců mincí o výkup zlata a stříbra zapříčinil nárůst cen těchto komodit v Indii.
Indie Indie
Růst německé ekonomiky v prvním kvartálu letošního roku zpomalil 21. 5. 2018 Růst německé ekonomiky v prvním kvartálu letošního roku zpomalil Nižší objem vývozů a státních výdajů měl za následek snížení růstu německého hospodářství v prvním kvartálu roku 2018, a to o polovinu oproti minulému čtvrtletí.
Německo Německo
AirAsia Group vybuduje regionální servisní a opravárenské centrum u thajského letiště U-tapao 21. 5. 2018 AirAsia Group vybuduje regionální servisní a opravárenské centrum u thajského letiště U-tapao Nízkonákladová letecká společnost AirAsia Group se rozhodla investovat 150 miliónů dolarů do vybudování nového regionálního servisního a opravárenského centra u thajského letiště U-tapao. AirAsia plánuje do roku 2025 navýšit počet svých letadel na čtyři sta a zavést vedle regionálních letů i...
Thajsko Thajsko
Mexiko plánuje investovat do vinařského průmyslu asi 10 miliard pesos 18. 5. 2018 Mexiko plánuje investovat do vinařského průmyslu asi 10 miliard pesos V následujících 10–15 let Mexiko plánuje investovat do vinařského průmyslu asi 10 miliard pesos, za účelem zvýšení produkce a konzumu vína v zemi. Dalším cílem je dobýt tamější trh s vínem, který je ovládán zahraničními značkami.
Mexiko Mexiko
Průzkum: Německo je zásadním exportním trhem i pro exportéry z kategorie malých a středních podniků 18. 5. 2018 Průzkum: Německo je zásadním exportním trhem i pro exportéry z kategorie malých a středních podniků Německo je nejen obecně hlavním exportním trhem Česka, nýbrž i jeho význam pro malé a střední podniky v posledních letech vzrostl a pro řadu firem je německá poptávka významným důvodem pro navyšování výrobních kapacit. Vyplývá to z výsledků průzkumu mezi malými a středními exportéry od AMSP ČR a...
Německo Německo
Peruánští exportéři textilu vidí světlo na konci tunelu 18. 5. 2018 Peruánští exportéři textilu vidí světlo na konci tunelu Export peruánského textilu po letech sestupné tendence opět začíná oživovat.
Peru Peru
„Made in Italy“ vygenerovalo v módním průmyslu obrat téměř 100 miliard eur 17. 5. 2018 „Made in Italy“ vygenerovalo v módním průmyslu obrat téměř 100 miliard eur Italské módní společnosti mají za sebou úspěšný rok. Prognózy pro rok 2018 jsou však opatrnější.
Itálie Itálie
Mexiko bude mít Ředitelství kybernetické bezpečnosti 17. 5. 2018 Mexiko bude mít Ředitelství kybernetické bezpečnosti Banco de México (Banxico) oznámilo, že zakládá Ředitelství kybernetické bezpečnosti (Dirección de ciberseguridad) kvůli nedávnému počítačovému útoku, který ohrozil některé banky.
Mexiko Mexiko
Ramadán v Indonésii – úřady v téměř celé zemi zkracují pracovní dobu 17. 5. 2018 Ramadán v Indonésii – úřady v téměř celé zemi zkracují pracovní dobu Postní měsíc Ramadán v Indonésii letos spadá na období 17. května až 14. června a má dopad na pracovní dobu státních i městských úřadů v zemi.
Indonésie Indonésie