Argentina

Perspektivní obory

  • Strojírenství – obráběcí a tvářecí stroje,
  • Kolejová doprava – modernizace tratí a jejich zabezpečovacích a komunikačních systémů,
  • Potravinářské technologie,
  • Energetika v celé šíři,
  • Těžba a zpracování ropy a plynu,
  • Technologie spojené s biopalivy,
  • Množina perspektivních oborů je širší, podstatné je zejména naše prodejní úsilí. 

Služby exportérům

Nabízíme služby zahraničních zástupců CzechTrade, kteří aktivně vyhledávají exportní příležitosti, umí získat ověřené obchodní kontakty, pomohou s prezentací vašeho produktu nebo poradí s výběrem vhodného zahraničního trhu.
Kompletní nabídku Exportního poradenství najdete v sekci Naše služby nebo se neváhejte obrátit na příslušného oborového specialistu CzechTrade.

Informace z teritoria

Argentina je po Brazílii a Mexiku v Latinské Americe třetí regionální velmocí. Tento osmý největší stát zeměkoule se svým rozsáhlým přírodním bohatstvím a se 43 milióny vzdělaných a zdravých lidí, představuje pro Českou republiku dlouhodobě významný exportní potenciál.

Celých 90 % obyvatelstva je evropského původu. Jsou to potomci Španělů, Italů, Němců, Francouzů, Japonců, Chorvatů, Britů, Čechoslováků a dalších.

Jde o demokratickou, zemědělsky i průmyslově relativně velmi rozvinutou zemi. Argentina disponuje jadernou energetikou, kosmickými technologiemi. V zemi působí, vyrábí a odtud exportují významné automobilové koncerny (VW, GM, PSA, Volvo, Renault, Ford, Honda, Toyota, FIAT). Tato latinskoamerická země je důležitým světovým hráčem na trhu zemědělských komodit.

Argentina se však dlouhodobě potýká se změnami politických i ekonomických koncepcí, které jsou navíc prováděny nedůsledně. V důsledku to znamená roční inflaci přes 30 % (druhá největší na světě hned po Sudánu), ochranářská opatření, devizovou regulaci a autokratický způsob vlády.

Argentina je považována za 20. nejsilnější ekonomiku světa. Ročně dováží ze zahraničí produkty všech kategorií v celkové hodnotě zhruba 60 mld. USD.

České (československé) zboží je zde historicky dobře zapsáno, je na co navazovat.

Podrobné teritoriální informace o argentinské ekonomice, včetně aktuálních kontaktů, poptávek, tendrů a investičních příležitostí naleznete na portálu BusinessInfo.cz.

Časové pásmo
GMT -3 hodiny

Nejbližší související akce

Konzultace s ekon. diplomaty a řediteli zahraničních kanceláří CzechTrade 26. 6. 2019 - 27. 6. 2019 Akce s účastí CzechTrade
Česká republika
Praha
Více informací

Novinky z teritoria

Argentina exportuje hovězí ve velkém
Argentina Argentina
| 29. 8. 2018
Nové centrum Amazonu v Argentině
Argentina Argentina
| 29. 8. 2018