USA

Perspektivní obory

  • software a ICT služby,
  • užitkové sklo, bižuterie a drobné zboží,
  • zdravotnická technika,
  • strojírenství - výroba strojů,
  • voda, odpady a životní prostředí,
  • dárkové zboží.  

Služby exportérům

Nabízíme služby zahraničních zástupců CzechTrade, kteří aktivně vyhledávají exportní příležitosti, umí získat ověřené obchodní kontakty, pomohou s prezentací vašeho produktu nebo poradí s výběrem vhodného zahraničního trhu.
Kompletní nabídku Exportního poradenství najdete v sekci Naše služby nebo se neváhejte obrátit na příslušného oborového specialistu CzechTrade.

Informace z teritoria

Spojené státy americké (USA) jsou největším exportérem a zároveň největším importérem na světě. USA jsou rovněž největší světovou ekonomikou s koupěschopnou poptávkou zhruba 300 milionů obyvatel. Takový trh nemůže neskýtat příležitosti pro české firmy.

Neexistuje závislost, která neškodí. Významná závislost českých firem na trhu EU ukazuje svoji záludnost právě v době, kdy se ekonomice EU nedaří. Výzvu a snad i nezávislost představují USA pak zvláště pro ty, jejichž výrobky a služby nesou vysokou přidanou hodnotu. Právě pro takové jsou USA tím správným trhem.

Podrobné teritoriální informace o ekonomice USA, včetně aktuálních kontaktů, poptávek, tendrů a investičních příležitostí naleznete na portálu BusinessInfo.cz.

Časové pásmo
Spojené státy svou rozlohou zasahují do 5 časových zón.
Zahraniční kancelář CzechTrade ve městě Chicago náleží do pásma GMT -6 hod. a používá letní čas GMT -5 hod.

Nejbližší související akce

DatumNázev akceDruh akceMísto konáníCena
12. 11. 2017 PLMA USA 2017 Veletrh Spojené státy americkéChicago, Spojené státy americké Kontaktujte organizačního garanta akce
14. 11. 2017 KOSHERFEST 2017 Veletrh Spojené státy americkéNew Jersey, Spojené státy americké Kontaktujte organizačního garanta akce