Írán

Perspektivní obory

  • strojírenství,
  • stavebnictví,
  • energetika,
  • zdravotnictví,
  • petrochemie.

Služby exportérům

Nabízíme služby zahraničních zástupců CzechTrade, kteří aktivně vyhledávají exportní příležitosti, umí získat ověřené obchodní kontakty, pomohou s prezentací vašeho produktu nebo poradí s výběrem vhodného zahraničního trhu. Kompletní nabídku Exportního poradenství najdete v sekci Naše služby nebo se neváhejte obrátit na příslušného oborového specialistu CzechTrade.

Informace z teritoria

Írán se vrací se svým 80milionovým trhem zpět na obchodní mapu světa. Íránská výrobní ekonomika se svou vzdělanou pracovní silou, bohatostvím nerostných surovin, dnes představuje prakticky ojedinělou příležitost pro české firmy, jež mají na co navazovat.

České firmy exportovaly do Íránu i v čase nejtěžších sankcí, a ty které tu byly tak jsou tu pořád. Nyní, po otevření Íránu se světu, se přidávají další.

Samozřejmě je tu spousta překážek, které přetrvávají i přes oficiální zrušení sankcí po 16. lednu. Nejtíživější překážkou v současných dnech je nemožnost přesunu peněž pro navýšení objemu vzájemného obchodu. Při pohledu na země Perského zálivu a nynější pohyby cen ropy, tak Írán vyčnívá nad svými sousedy, protože na finanční tíseň je zvyklý.

Paradoxně, dnes je pro Írán situace lepší, neboť návrat do mezinárodního obchodu a další možnosti plynoucí z tohoto kroku jej bezesporu popoženu kupředu. Navíc, Persie rozhodně nestojí a nepadá pouze s vlivy cen ropy a zemního plynu.

Podrobné teritoriální informace o íránské ekonomice, včetně aktuálních kontaktů, poptávek, tendrů a investičních příležitostí naleznete na portálu BusinessInfo.cz.

Časové pásmo
GMT +3,5 hodiny

Nejbližší související akce

Konzultace s ekon. diplomaty a řediteli zahraničních kanceláří CzechTrade 26. 6. 2019 - 27. 6. 2019 Akce s účastí CzechTrade
Česká republika
Praha
Více informací
MINEX 2019 - NOVUMM 2019/027N 7. 10. 2019 - 9. 10. 2019 Veletrh NOVUMM
Írán
Teherán,
Írán
Více informací

Novinky z teritoria

Írán - co bude dál „II“?
Írán Írán
| 31. 5. 2018