Austrálie a Nový Zéland

Perspektivní obory

  • Výroba kolejových vozidel
  • Důlní průmysl
  • Energetika, obnovitelné zdroje energie
  • Spotřební průmysl (dětské hračky, bižuterie, užitkové sklo)
  • Biotechnologie, zdravotní technika, farmacie
  • Software a ICT služby
  • Creative Industries
  • Nanotechnologie a nové materiály

Služby exportérům

Nabízíme služby zahraničních zástupců CzechTrade, kteří aktivně vyhledávají exportní příležitosti, umí získat ověřené obchodní kontakty, pomohou s prezentací vašeho produktu nebo poradí s výběrem vhodného zahraničního trhu.
Kompletní nabídku Exportního poradenství najdete v sekci Naše služby nebo se neváhejte obrátit na příslušného oborového specialistu CzechTrade.

Informace z teritoria

Austrálie je 12. největší světovou ekonomikou a jedná se o jednu z nejodolnějších ekonomik světa. Nejvýznamnější sektor služeb tvoří 68 % HDP. Austrálie disponuje významnými zásobami nerostných surovin, kde těžební sektor spolu se zemědělstvím tvoří 19 % HDP. Austrálie má silnou a dlouhodobě stabilní ekonomiku a je významným finančním centrem.

Austrálie může být pro české investice bezpečnou a spolehlivou destinací. Vzájemný obchod mezi ČR a Austrálií kontinuálně roste již od r. 2009, přičemž český vývoz do Austrálie činil v r. 2012 celkem 515 071 tis. USD. Přední českou položkou vyváženou do Austrálie byly osobní automobily a v ČR vyráběné hračky, které tvoří celkem 55 % celkového vývozu.

České společnosti mají příležitost se prosadit na australském trhu strojírenskými celky, technologiemi pro těžební průmysl či zemědělství. Další obchodní příležitostí představují lehká dopravní letadla či jejich komponenty, kolejová vozidla a spolupráce ve vědě a výzkumu – především biotechnologie, nanotechnologie a kompozitní materiály.

Podrobné teritoriální informace o australské ekonomice, včetně aktuálních kontaktů, poptávek, tendrů a investičních příležitostí naleznete na portálu BusinessInfo.cz.

Časové pásmo
Austrálie svou rozlohou zasahuje do 3 časových zón GMT +8 až +10 hod. Sezónní změna času je zavedená jen na části území.
Zahraniční kancelář CzechTrade ve městě Sydney náleží do pásma Východního času, který je stanovený GMT +10 hod. a používá letní čas GMT +11 hod. v období od poslední říjnové neděle do poslední březnové neděle.

Nejbližší související akce

Konzultace s ekon. diplomaty a řediteli zahraničních kanceláří CzechTrade 26. 6. 2019 - 27. 6. 2019 Akce s účastí CzechTrade
Česká republika
Praha
Více informací