Kazachstán a Kyrgyzstán

Perspektivní obory

  • energetika
  • hutní výroba
  • strojírenství - dodávky strojů a techniky
  • zdravotnická technika
  • zemědělství
  • voda, odpady a životní prostředí

Služby exportérům

Nabízíme služby zahraničních zástupců CzechTrade, kteří aktivně vyhledávají exportní příležitosti, umí získat ověřené obchodní kontakty, pomohou s prezentací vašeho produktu nebo poradí s výběrem vhodného zahraničního trhu.
Kompletní nabídku Exportního poradenství najdete v sekci Naše služby nebo se neváhejte obrátit na příslušného oborového specialistu CzechTrade.

Informace z teritoria

Kazachstán je devátou největší zemí světa. Je jednou ze zemí s nejbohatšími zdroji přírodního bohatství. Bohaté zásoby ropy, zemního plynu, zlata, uranu, wolframu, molybdenu, fosforu, hořčíku, olova a dalších rud patří mezi největší na světě.

Ekonomika Kazachstánu měla v posledních letech značný přísun finančních prostředků z prodeje nerostných surovin a panuje zde ochota tyto peníze dále investovat. Navíc je zde dlouhodobě poměrně stabilní politický systém, a proto se Kazachstán stává v mnoha odvětvích pro české firmy zajímavým obchodním partnerem. Také proto byl Kazachstán zvolen jako jedna z prioritních zemí pro export České republiky.

Vláda Kazachstánu v posledních letech přijala řadu opatření na podporu domácích i zahraničních investorů a pro usnadnění podmínek pro podnikání v Kazachstánu. Zahraniční investoři vložili od vzniku nezávislého Kazachstánu do jeho ekonomiky více než 75 mld. USD, což v přepočtu na jednoho obyvatele znamená nejvíce ze zemí SNS. Země EU se na výše uvedené částce podílely cca 40 %. Evropská unie je také největším obchodním partnerem Kazachstánu, bohužel české firmy nejsou zatím v této zemi tak aktivní, jak by mohly. Kazachstán skýtá do budoucna značný růstový potenciál a představuje pro české firmy zajímavou destinaci s mnoha obchodními příležitostmi.

Podrobné teritoriální informace o kazašské ekonomice, včetně aktuálních kontaktů, poptávek, tendrů a investičních příležitostí naleznete na portálu BusinessInfo.cz.

Časové pásmo
Kazachstán svou rozlohou zasahuje do 2 časových zón GMT +5 a +6 hod.
Většina země, vč. zahraniční kanceláře CzechTrade ve městě Almaty, náleží do pásma GMT +6 hod.

Nejbližší související akce

Mise hlubinného dobývání nerostů do Kazachstánu 27. 5. 2019 - 31. 5. 2019 Prezentace firem
Kazachstán
Almaty, Karaganda, Astana, Usť-Kamenogorsk,
Kazachstán
Více informací
MINING WEEK 2019 - NOVUMM 2019/015N 25. 6. 2019 - 27. 6. 2019 Veletrh NOVUMM
Kazachstán
Karaganda,
Kazachstán
Více informací
Konzultace s ekon. diplomaty a řediteli zahraničních kanceláří CzechTrade 26. 6. 2019 - 27. 6. 2019 Akce s účastí CzechTrade
Česká republika
Praha
Více informací
KazBuild-Aquatherm 2019 4. 9. 2019 - 6. 9. 2019 Veletrh
Kazachstán
Almaty,
Kazachstán
Více informací
MISE DODAVATELŮ TECHNOLOGIÍ PRO CHEMICKÉ A RAFINÉRSKÉ ZÁVODY DO KAZACHSTÁNU 2019 14. 10. 2019 - 18. 10. 2019 Prezentace firem
Kazachstán
Shymkent, Pavlodar, Atyrau,
Kazachstán
Více informací
PowerKazakhstan 2019 23. 10. 2019 - 25. 10. 2019 Veletrh
Kazachstán
Almaty,
Kazachstán
Více informací