Kazachstán a Kyrgyzstán

Perspektivní obory

  • energetika
  • hutní výroba
  • strojírenství - dodávky strojů a techniky
  • zdravotnická technika
  • zemědělství
  • voda, odpady a životní prostředí

Služby exportérům

Nabízíme služby zahraničních zástupců CzechTrade, kteří aktivně vyhledávají exportní příležitosti, umí získat ověřené obchodní kontakty, pomohou s prezentací vašeho produktu nebo poradí s výběrem vhodného zahraničního trhu.
Kompletní nabídku Exportního poradenství najdete v sekci Naše služby nebo se neváhejte obrátit na příslušného oborového specialistu CzechTrade.

Informace z teritoria

Kazachstán je devátou největší zemí světa. Je jednou ze zemí s nejbohatšími zdroji přírodního bohatství. Bohaté zásoby ropy, zemního plynu, zlata, uranu, wolframu, molybdenu, fosforu, hořčíku, olova a dalších rud patří mezi největší na světě.

Ekonomika Kazachstánu měla v posledních letech značný přísun finančních prostředků z prodeje nerostných surovin a panuje zde ochota tyto peníze dále investovat. Navíc je zde dlouhodobě poměrně stabilní politický systém, a proto se Kazachstán stává v mnoha odvětvích pro české firmy zajímavým obchodním partnerem. Také proto byl Kazachstán zvolen jako jedna z prioritních zemí pro export České republiky.

Vláda Kazachstánu v posledních letech přijala řadu opatření na podporu domácích i zahraničních investorů a pro usnadnění podmínek pro podnikání v Kazachstánu. Zahraniční investoři vložili od vzniku nezávislého Kazachstánu do jeho ekonomiky více než 75 mld. USD, což v přepočtu na jednoho obyvatele znamená nejvíce ze zemí SNS. Země EU se na výše uvedené částce podílely cca 40 %. Evropská unie je také největším obchodním partnerem Kazachstánu, bohužel české firmy nejsou zatím v této zemi tak aktivní, jak by mohly. Kazachstán skýtá do budoucna značný růstový potenciál a představuje pro české firmy zajímavou destinaci s mnoha obchodními příležitostmi.

Podrobné teritoriální informace o kazašské ekonomice, včetně aktuálních kontaktů, poptávek, tendrů a investičních příležitostí naleznete na portálu BusinessInfo.cz.

Časové pásmo
Kazachstán svou rozlohou zasahuje do 2 časových zón GMT +5 a +6 hod.
Většina země, vč. zahraniční kanceláře CzechTrade ve městě Almaty, náleží do pásma GMT +6 hod.

Nejbližší související akce

DatumNázev akceDruh akceMísto konáníCena
5. 2. 2019 Meeting Point CzechTrade, únor 2019 Meeting Point Česká republikaVáclavské náměstí 5-7, Praha, Česká republika 0 Kč
12. 2. 2019 UKRAJINA, KAZACHSTÁN a ÁZERBÁJDŽÁN - příležitosti pro české exportéry! Exportní fórum Česká republikaT. G. Masaryka 1088/24, Karlovy Vary, Česká republika 0 Kč
8. 4. 2019 Mise hlubinného dobývání nerostů do Kazachstánu Prezentace firem KazachstánAlmaty, Karaganda, Astana, Usť-Kamenogorsk, Kazachstán Kontaktujte organizačního garanta akce