Rusko

Perspektivní obory

  • stavebnictví, dodávky stavebních materiálů,
  • dřevozpracující průmysl - dodávky strojů a zařízení,
  • strojírenství - výroba strojů,
  • obráběné komponenty a konstrukce z kovů,
  • elektronika a elektrotechnika. 

Služby exportérům

Nabízíme služby zahraničních zástupců CzechTrade, kteří aktivně vyhledávají exportní příležitosti, umí získat ověřené obchodní kontakty, pomohou s prezentací vašeho produktu nebo poradí s výběrem vhodného zahraničního trhu.
Kompletní nabídku Exportního poradenství najdete v sekci Naše služby nebo se neváhejte obrátit na příslušného oborového specialistu CzechTrade.

Informace z teritoria

Rusko bylo a nadále zůstává pro ČR exportní prioritou. Ruský trh se spotřebním potenciálem 140 mil. obyvatel a velmi úzkými vazbami na okolní státy je určitě výzvou pro ty firmy, které jsou připraveny i v této nelehké době diverzifikovat na nové trhy. V této souvislosti je nutné poznamenat, že tyto firmy musí dnes již počítat se silným konkurenčním prostředím a být ke vstupu předem dostatečně připraveny.

Postupná nasycenost tohoto trhu s sebou samozřejmě přináší i určité změny. Lze očekávat, že budoucí Rusko bude hlavně o investicích, rozšiřování výroby, kooperaci, tj. vyšších formách spolupráce. Firmy, které mají o tento trh seriózní zájem, by měly ve svých plánech počítat s tímto vývojem. Již dnes platí, že do Ruska se ve většině případů z evropských států importuje hlavně zboží a výrobky s vyšší přidanou hodnotou.

Podrobné teritoriální informace o ruské ekonomice, včetně aktuálních kontaktů, poptávek, tendrů a investičních příležitostí naleznete na portálu BusinessInfo.cz.

Časové pásmo
Moskva a Petrohrad: GMT +3 hodiny, letní čas GMT +4 hodiny
Jekatěrinburg: GMT +5 hodin, letní čas GMT +6 hodin

Nejbližší související akce

DatumNázev akceDruh akceMísto konáníCena
22. 11. 2018 Konzultační den Rusko - Moskva v Brně Konzultační den Česká republikaVýstaviště 1, Brno, Česká republika 847 Kč (vč. DPH)
23. 11. 2018 Konzultační den Rusko - Moskva v Olomouci Konzultační den Česká republikaJeremenkova 40B, Budova RCO, 17. patro, Olomouc, Česká republika 847 Kč (vč. DPH)
28. 11. 2018 RUSKÝ PRŮMYSLNÍK 2018 Veletrh RuskoPetrohrad, Rusko Kontaktujte organizačního garanta akce
3. 12. 2018 ZDRAVOOKHRANENIYE Moskva 2018 - NOVUMM KET 2018/049K Veletrh NOVUMM KET RuskoMoskva, Rusko Kontaktujte organizačního garanta akce
12. 2. 2019 AQUA THERM MOSCOW 2019 - NOVUMM 2019/005N Veletrh NOVUMM RuskoMoskva, Rusko Kontaktujte organizačního garanta akce