Vlajka Bulharsko

Ilustrační obrázek

Perspektivní obory

  • zdravotnická technika,
  • energetika,
  • potravinářský průmysl,
  • voda, odpady a životní prostředí.

Služby exportérům

Nabízíme služby zahraničních zástupců CzechTrade, kteří aktivně vyhledávají exportní příležitosti, umí získat ověřené obchodní kontakty, pomohou s prezentací vašeho produktu nebo poradí s výběrem vhodného zahraničního trhu.
Kompletní nabídku Exportního poradenství najdete v sekci Naše služby nebo se neváhejte obrátit na příslušného oborového specialistu CzechTrade.

 

Desatero pro obchodování s Bulharskem

Informace z teritoria

Bulharská republika se řadí k tradičním zahraničně-obchodním partnerům České republiky. Je to dáno slovanstvím, jazykovou a geografickou blízkostí, historickými vazbami a podobnou nedávnou minulostí. Po vstupu Bulharska do Evropské unie v lednu 2007 se výrazně zjednodušily podmínky vzájemného obchodu s Českou republikou.

Výměna zboží mezi ČR a Bulharskem má dlouholetou tradici už z minulého období. Po transformaci obou ekonomik a po změně exportní a importní orientace se objem obchodní výměny stabilizoval a v posledních letech meziročně dochází ke zvýšení objemů v řádech desítek procent.

Česká republika má trvale kladné saldo vzájemného obchodu a po vstupu Bulharska do Evropské unie české firmy projevují zvýšený zájem o bulharský trh a s daleko větší intenzitou na něm působí. Česká republika a české výrobky mají v Bulharsku tradičně dobré jméno a proto se Bulharsko jeví jako perspektivní partner českých firem i v budoucnosti.

Podrobné teritoriální informace o bulharské ekonomice, včetně aktuálních kontaktů, poptávek, tendrů a investičních příležitostí naleznete na portálu BusinessInfo.cz.

Nejbližší související akce

DatumNázevMísto
16. 5. 2017 Zemědělský veletrh - 2017 Bata Agro Stará Zagora, Bulharsko
25. 9. 2017 MEZINÁRODNÍ TECHNICKÝ VELETRH 2017 Plovdiv, Bulharsko

Novinky z teritoria

DatumNázev
30. 11. 2016 Čerpání finančních prostředků pro obnovu obytných domů pokračuje
28. 11. 2016 Průmysl 4.0 nechápeme jako strašáka, ale jako příležitost
28. 11. 2016 Slibný trend východního křídla EU

Kontakt