Itálie

Perspektivní obory

  • stavebnictví a stavební materiály,
  • strojírenství - výroba strojů,
  • užitkové sklo, bižuterie a drobné zboží,
  • energetika,
  • potravinářský průmysl. 

Služby exportérům

Nabízíme služby zahraničních zástupců CzechTrade, kteří aktivně vyhledávají exportní příležitosti, umí získat ověřené obchodní kontakty, pomohou s prezentací vašeho produktu nebo poradí s výběrem vhodného zahraničního trhu.
Kompletní nabídku Exportního poradenství najdete v sekci Naše služby nebo se neváhejte obrátit na příslušného oborového specialistu CzechTrade.

Informace z teritoria

Obchodní výměna mezi Itálií a Českou republikou se v posledních letech vyznačovala dynamickým růstem a od roku 2006 je její saldo pozitivní. Z hlediska českého exportu obsazuje Itálie 6. až 7. místo v celkovém žebříčku a stává se tak významným a tradičním obchodním partnerem.

Příznivým rysem českého exportu je skutečnost, že české podniky se prosazují na italském trhu i ve vývozu finálních strojírenských výrobků, včetně přesného strojírenství, zatímco v minulosti převažoval zájem o produkty, které lze označit za výrobky s nižším stupněm zpracování.

Vstupem ČR do EU a posléze do Schengenského prostoru došlo k významnému odstranění administrativních překážek a zájem o české produkty je stále výraznější. Italská republika se řadí mezi největší evropské země, a proto její trh představuje velké množství příležitostí pro české exportéry.

Podrobné teritoriální informace o italské ekonomice, včetně aktuálních kontaktů, poptávek, tendrů a investičních příležitostí naleznete na portálu BusinessInfo.cz.

Nejbližší související akce

DatumNázev akceDruh akceMísto konáníCena
8. 3. 2017 MADEexpo 2017 Veletrh Milán, Itálie  Kontaktujte organizačního garanta akce
23. 3. 2017 MECSPE 2017 Veletrh Parma, Itálie  Kontaktujte organizačního garanta akce
8. 5. 2017 TUTTOFOOD 2017 Veletrh Milán, Itálie  Kontaktujte organizačního garanta akce

Novinky z teritoria

DatumNázevMísto
17. 2. 2017 Růst kosmetického průmyslu v Itálii
ItálieItálie
17. 2. 2017 Nárůst italského zahraničního obchodu
ItálieItálie
13. 2. 2017 Italský svátek desingu - Salone del Mobile
ItálieItálie