Vlajka Rumunsko

Ilustrační obrázek

Perspektivní obory

  • strojírenství, výroba strojů,
  • stavebnictví a stavební materiály,
  • energetika,
  • voda, odpady a životní prostředí,
  • software a ICT služby. 

Služby exportérům

Nabízíme služby zahraničních zástupců CzechTrade, kteří aktivně vyhledávají exportní příležitosti, umí získat ověřené obchodní kontakty, pomohou s prezentací vašeho produktu nebo poradí s výběrem vhodného zahraničního trhu.
Kompletní nabídku Exportního poradenství najdete v sekci Naše služby nebo se neváhejte obrátit na příslušného oborového specialistu CzechTrade.

 

Desatero pro obchodování s Rumunskem

Informace z teritoria

Rumunsko patří k největším obchodním partnerům České republiky v regionu jihovýchodní Evropy. Je to dáno nejen politickými, ekonomickými a obchodními vazbami mezi oběma státy (členství v NATO a Evropské unii), ale také značným potenciálem rumunského trhu a relativní geografickou blízkostí obou zemí.

Ohledně exportních příležitostí, které v současné době rumunský trh nabízí, lze říci, že domácí produkce zatím zdaleka nestačí pokrýt poptávku a dovoz do země značně převyšuje vývozy. Jednou z příčin je stále nedokončená restrukturalizace v některých odvětvích rumunského hospodářství a obecně nižší produktivita práce.

Čeští výrobci se proto mohou i přes velkou konkurenci z dalších evropských zemí na rumunském trhu stále uplatnit, neboť české výrobky a technologie byly a stále jsou co do kvality a obchodně-dodavatelských podmínek v Rumunsku vnímány pozitivně.

Podrobné teritoriální informace o rumunské ekonomice, včetně aktuálních kontaktů, poptávek, tendrů a investičních příležitostí naleznete na portálu BusinessInfo.cz.

Nejbližší související akce

DatumNázevMísto
2. 11. 2016 INDAGRA FOOD 2016 Bukurešť, Rumunsko
23. 3. 2017 CONSTRUCT EXPO 2017 Bukurešť, Rumunsko
25. 10. 2017 INDAGRA FOOD 2017 Bukurešť, Rumunsko

Novinky z teritoria

DatumNázev
21. 10. 2016 Český PF Real Estate kupuje kancelářský projekt Metropolis Center v Bukurešti
21. 10. 2016 Rakouský developer S Immo zainvestuje 75 milionů eur v Rumunsku
21. 10. 2016 Rumunský průmysl vzrostl v srpnu 2016 o 5,3%

Kontakt