Belgie

Vedoucí zahraniční kanceláře v belgickém Bruselu vám nabízí své služby i v Lucembursku.

Perspektivní obory

  • nábytek a nábytkářské komponenty,
  • průmyslové subdodávky,
  • stavební materiály,
  • dřevěné polotovary a materiály, dřevozpracující stroje,
  • technologie pro životní prostředí, obnovitelné zdroje energií. 

Služby exportérům

Nabízíme služby zahraničních zástupců CzechTrade, kteří aktivně vyhledávají exportní příležitosti, umí získat ověřené obchodní kontakty, pomohou s prezentací vašeho produktu nebo poradí s výběrem vhodného zahraničního trhu.
Kompletní nabídku Exportního poradenství najdete v sekci Naše služby nebo se neváhejte obrátit na příslušného oborového specialistu CzechTrade.

Informace z teritoria

Přestože počtem obyvatel 10,5 milionu je Belgie srovnatelná s Českou republikou a rozlohou je dokonce 2,5 krát menší, v oblasti světového obchodu a investic patří tato země mezi velmoci. Je 9. největším dovozcem a vývozcem světa a podílí se 3 % na světovém obchodu a více než 2 % na světových tocích přímých zahraničních investic. K důvodům patří nepochybně výhodná poloha země v centru západní Evropy mezi Německem, Francií, Velkou Británií a Nizozemskem s přímým přístupem k moři a druhým největším evropským přístavem Antverpami.

Území dnešní Belgie má také několikasetleté obchodní tradice. Země je dlouhodobě otevřena světovému obchodu a investicím a má řadu vazeb na třetí trhy (tradičně zejména v Africe), což skýtá možnosti pro reexport. V poválečném období investovala v Belgii řada zahraničních firem a mnohé z nich zde zřídily své evropské centrály (včetně nákupních oddělení), mimo jiné díky skutečnosti, že se Brusel stal hlavním městem Evropské unie. Multikulturní charakter této země na rozhraní germánské a románské části Evropy ji také činí atraktivní jako testovací trh pro nové výrobky.

Belgie je 10. nejdůležitějším vývozním partnerem České republiky a 14., pokud jde o dovoz. Mezi investory v naší zemi se řadí na 9. příčku.

Podrobné teritoriální informace o belgické ekonomice, včetně aktuálních kontaktů, poptávek, tendrů a investičních příležitostí naleznete na portálu BusinessInfo.cz.

Nejbližší související akce

DatumNázev akceDruh akceMísto konáníCena
2. 10. 2018 Meeting Point CzechTrade na MSV 2018 Meeting Point Česká republikaBrněnské výstaviště, Kongresové centrum, sál A, Brno, Česká republika Kontaktujte organizačního garanta akce