Nizozemsko

Perspektivní obory

  • letecký průmysl,
  • potravinářský průmysl,
  • obráběné komponenty a konstrukce z kovů,
  • voda, odpady a životní prostředí,
  • energetika. 

Služby exportérům

Nabízíme služby zahraničních zástupců CzechTrade, kteří aktivně vyhledávají exportní příležitosti, umí získat ověřené obchodní kontakty, pomohou s prezentací vašeho produktu nebo poradí s výběrem vhodného zahraničního trhu.
Kompletní nabídku Exportního poradenství najdete v sekci Naše služby nebo se neváhejte obrátit na příslušného oborového specialistu CzechTrade.

Informace z teritoria

Pro Českou republiku je Nizozemsko jedním z 10 nejdůležitějších obchodních partnerů. Prudký nárůst objemu obchodu byl zaznamenán zejména po vstupu ČR do EU. Od roku 2004 vzrostl náš export do Nizozemska o více než 60 %. Vzájemná obchodní bilance byla dlouhodobě pasivní. V loňském roce však citelně poklesly dovozy z Nizozemska při udržení objemu a tempa růstu našeho vývozu a tudíž se obchodní bilance dostala z našeho pohledu poprvé po delší době do kladných čísel.

Nizozemsko je pro české firmy zajímavou exportní destinací skýtající při správném přístupu velké možnosti a příležitosti. Výhodou je relativně malá geografická vzdálenost, je však třeba vědět, že nizozemský trh je velmi konkurenční a náročný. Vyžaduje pečlivé a trvalé zpracování, přítomnost na trhu a dobré kontakty.

České firmy jsou v Nizozemsku obecně konkurenceschopné - jak kvalitou, tak i cenou, kterou mohou stále vcelku dobře konkurovat z důvodu stále ještě nižších místních vstupů. Předpoklad dodržení nejvyšší kvality je samozřejmý. Perspektivní je rovněž výrobní spolupráce s nizozemskými firmami nebo dodávky pro privátní značky velkých nizozemských distribučních sítí.

Podrobné teritoriální informace o nizozemské ekonomice, včetně aktuálních kontaktů, poptávek, tendrů a investičních příležitostí naleznete na portálu BusinessInfo.cz.

Novinky z teritoria

Březnové vichřice přivály rekordy
Nizozemsko Nizozemsko
| 10. 4. 2019
Haagské hádky
Nizozemsko Nizozemsko
| 22. 1. 2019