Nizozemsko

Perspektivní obory

  • letecký průmysl,
  • potravinářský průmysl,
  • obráběné komponenty a konstrukce z kovů,
  • voda, odpady a životní prostředí,
  • energetika. 

Služby exportérům

Nabízíme služby zahraničních zástupců CzechTrade, kteří aktivně vyhledávají exportní příležitosti, umí získat ověřené obchodní kontakty, pomohou s prezentací vašeho produktu nebo poradí s výběrem vhodného zahraničního trhu.
Kompletní nabídku Exportního poradenství najdete v sekci Naše služby nebo se neváhejte obrátit na příslušného oborového specialistu CzechTrade.

Informace z teritoria

Pro Českou republiku je Nizozemsko jedním z 10 nejdůležitějších obchodních partnerů. Prudký nárůst objemu obchodu byl zaznamenán zejména po vstupu ČR do EU. Od roku 2004 vzrostl náš export do Nizozemska o více než 60 %. Vzájemná obchodní bilance byla dlouhodobě pasivní. V loňském roce však citelně poklesly dovozy z Nizozemska při udržení objemu a tempa růstu našeho vývozu a tudíž se obchodní bilance dostala z našeho pohledu poprvé po delší době do kladných čísel.

Nizozemsko je pro české firmy zajímavou exportní destinací skýtající při správném přístupu velké možnosti a příležitosti. Výhodou je relativně malá geografická vzdálenost, je však třeba vědět, že nizozemský trh je velmi konkurenční a náročný. Vyžaduje pečlivé a trvalé zpracování, přítomnost na trhu a dobré kontakty.

České firmy jsou v Nizozemsku obecně konkurenceschopné - jak kvalitou, tak i cenou, kterou mohou stále vcelku dobře konkurovat z důvodu stále ještě nižších místních vstupů. Předpoklad dodržení nejvyšší kvality je samozřejmý. Perspektivní je rovněž výrobní spolupráce s nizozemskými firmami nebo dodávky pro privátní značky velkých nizozemských distribučních sítí.

Podrobné teritoriální informace o nizozemské ekonomice, včetně aktuálních kontaktů, poptávek, tendrů a investičních příležitostí naleznete na portálu BusinessInfo.cz.

Nejbližší související akce

DatumNázev akceDruh akceMísto konáníCena
2. 10. 2018 Meeting Point CzechTrade na MSV 2018 Meeting Point Česká republikaBrněnské výstaviště, Kongresové centrum, sál A, Brno, Česká republika Kontaktujte organizačního garanta akce
3. 10. 2018 Doing business – VELKÁ BRITÁNIE a NIZOZEMSKO Exportní fórum Česká republikaVýstaviště Brno (BVV), pavilon P, sál P3, Brno, Česká republika 0 Kč
4. 10. 2018 Export do RAKOUSKA, POLSKA a NIZOZEMSKA Exportní fórum Česká republikaMariánské náměstí 10, Znojmo, Česká republika 0 Kč
6. 11. 2018 INCOMINGOVÁ MISE ČESKÝCH LOGISTIKŮ DO NIZOZEMSKA Prezentace firem NizozemskoRotterdam, Nizozemsko Kontaktujte organizačního garanta akce