Švédsko

Perspektivní obory

  • obráběné komponenty a konstrukce z kovů,
  • stavebnictví a stavební materiály,
  • slévárenství a kovárenství,
  • dopravní prostředky ostatní, manipulační prostředky a zařízení,
  • plasty a pryž. 

Služby exportérům

Nabízíme služby zahraničních zástupců CzechTrade, kteří aktivně vyhledávají exportní příležitosti, umí získat ověřené obchodní kontakty, pomohou s prezentací vašeho produktu nebo poradí s výběrem vhodného zahraničního trhu.
Kompletní nabídku Exportního poradenství najdete v sekci Naše služby nebo se neváhejte obrátit na příslušného oborového specialistu CzechTrade.

Informace z teritoria

Švédskou je jednou z nejvyspělejších zemí světa s velmi vysokou životní úrovní a zároveň tradičně silným sociálním systémem. Švédsko je podobné České republice jak velikostí trhu (9,5 mil. obyvatel), tak strukturou ekonomiky, zejména v orientaci na automobilový průmysl a strojírenství. Jedná se o stabilní trh, který má však svá specifika.

České výrobky jsou ve Švédsku obecně dobře přijímány. Nejznámějšími komoditami jsou automobily Škoda, české pivo a různé strojírenské výrobky. Švédsko je pro Českou republiku významným obchodním partnerem, je cca 14. zemí světa, kam české firmy nejvíce exportují. Obchodní bilance se Švédskem je pro ČR výrazně kladná.

Švédsko je zemí velmi konzervativní s důrazem na tradiční domácí výrobky a značky. Tento trend je výrazný především u spotřebního zboží. Větší šance jsou naopak u průmyslových subdodávek. Velkou výhodou je, že Švédové hovoří výborně anglicky a díky jednotnému trhu EU je vzájemný obchod bez překážek.

Podrobné teritoriální informace o švédské ekonomice, včetně aktuálních kontaktů, poptávek, tendrů a investičních příležitostí naleznete na portálu BusinessInfo.cz.

Nejbližší související akce

DatumNázev akceDruh akceMísto konáníCena
3. 10. 2017 HI Industri 2017 Veletrh Herning, Dánsko  Kontaktujte organizačního garanta akce
14. 11. 2017 Elmia Subcontractor 2017 Veletrh Jönköping, Švédsko  Kontaktujte organizačního garanta akce
10. 4. 2018 Nordbygg 2018 Veletrh Stockholm, Švédsko  Kontaktujte organizačního garanta akce
15. 5. 2018 NOVUMM 2018/112N Elmia Welding & Joining Technology 2018 Veletrh NOVUMM Jönköping, Švédsko  Kontaktujte organizačního garanta akce