E-MEET EXPORT 2020

Registrace na akci byla ukončena.
V případě zájmu o jednání s řediteli zahraničních kanceláří CzechTrade, prosíme, kontaktujte exportní konzultanty.

Celosvětové online konzultace na exportní témata v průběhu jednoho týdne 9.-13.11.2020.

Akce se koná pod záštitou Ministerstva průmyslu a obchodu a Hospodářské komory České republiky. Partnery jsou také Česká exportní banka (ČEB), Exportní garanční a pojišťovací společnost (EGAP) a Klientské centrum pro export (KCE).

Sledujeme vaše aktuální potřeby a vzhledem k aktuální situaci nabízíme příležitost poradit se a prodiskutovat vaše exportní aktivity s odborníky na zahraniční trhy, bankovní a pojišťovací problematiku:

 • Jak najít vhodného partnera v zahraničí, jakou zvolit formu vstupu na trh nebo jaké jsou konkrétní příležitosti ve vašem oboru vám přímo z teritorií pomohou řešit ředitelé zahraničních kanceláří CzechTrade.
 • Bankovní služby spojené s vaším obchodováním v zahraničí s vámi budou konzultovat odborníci z ČEB.
 • Pojištění bankovních záruk, rizik nebo investic s vámi budou konzultovat specialisté z EGAP.
 • Další exportní problematiku bude možné konzultovat se specialisty z KCE.

ORGANIZAČNÍ INFORMACE

 • Země jsou rozdělené do časových bloků.
 • Konzultace Evropy, Afriky a Blízkého východu budou probíhat 9.-10.11., konzultace Ameriky, Asie a Austrálie 11.-13.11.
 • Konzultace s ČEB, EGAP a KCE budou probíhat 9.-10.11.
 • Délka jedné konzultace je 25 minut.
 • Přihlásit se můžete až na pět jednání se zahraničními kancelářemi CzechTrade a vždy jedno jednání s ČEB a jedno jednání s EGAP
 • Účast na akci je zdarma, avšak je nutná předchozí rezervace.
 • Po uskutečnění rezervace vás bude kontaktovat exportní konzultant CzechTrade a upřesní konkrétní termíny vašich jednání.
 • Před konáním samotných online konzultací obdržíte od moderátora časového bloku prolink pro přihlášení, nejpozději jeden den předem.
 • Technické vybavení: PC, notebook či telefon s internetovým připojením; sluchátka/reproduktor s mikrofonem.

Ředitelé zahraničních kanceláří CzechTrade dlouhodobě působí přímo v teritoriích, znají aktuální dění na tamních trzích, exportní příležitosti, obchodní podmínky, zvyklosti, jazyk i kontakty. Exportérům pomáhají otevírat více dveří, než by přineslo individuální snažení v neznámém prostředí. Pomohou s výběrem vhodných teritorií pro váš výrobek nebo službu, s nalezením obchodních partnerů, zhodnotí reálné šance na úspěch a doporučí, jak nejlépe postupovat.
Zda je právě váš obor činnosti perspektivní pro vybraný zahraniční trh, můžete snadno zjistit na https://www.czechtrade.cz/czechtrade-svet. V profilu každé země jsou uvedené perspektivní exportní obory.

ČESKÁ EXPORTNÍ BANKA
Česká exportní banka, a. s. poskytuje financování tuzemským exportérům a jejich klientům, aby vývozem českých technologií podpořila domácí ekonomiku. Zejména se soustřeďuje na financování vývozu technologií s vysokou přidanou hodnotou a na náročná teritoria. Snaží se podpořit exportéry všech oborů a velikostí.

EXPORTNÍ GARANČNÍ A POJIŠŤOVACÍ SPOLEČNOST
EGAP je úvěrová pojišťovna se zaměřením na tržně nepojistitelná politická a komerční rizika spojená s financováním vývozu zboží, služeb a investic z České republiky.
EGAP pojišťuje zejména bankovní úvěry od 100 000 Kč se splatností delší než dva roky na financování vývozu velkých energetických, strojních a technologických zařízení, investičních celků, dopravních staveb a investic, a to především do zemí, kde politické, ekonomické a právní prostředí přináší větší míru nejistoty a vyšší riziko nezaplacení na straně kupujících. Doplňuje tak nabídku komerčních úvěrových pojišťoven, vyplňuje stávající mezeru na trhu a působí jako standardní vývozní úvěrová pojišťovna plnící roli státního nástroje na podporu exportu. Pojišťovací služby poskytuje všem vývozcům českého zboží, služeb a investic bez rozdílu jejich velikosti, právní formy a objemu pojištěného vývozu.

KLIENTSKÉ CENTRUM PRO EXPORT
CzechTrade, Ministerstvo průmyslu a obchodu a Ministerstvo zahraničních věcí společně poskytují podnikatelům služby ve více než 90 zemích světa.
Na KCE se můžete obrátit s dotazem k exportu nebo se zájmem o služby z Katalogu služeb. Konkrétní dotaz či službu s vámi budou řešit zastupitelské úřady ČR nebo zahraniční kanceláře CzechTrade.


650x340_e-meet_BRAND.jpg

Termín: 9. 11. 2020 - 13. 11. 2020
Druh akce: Meeting Point
Místo konání: online, Česká republika
Oborová specializace:
Teritoriální zaměření: Finsko
Dánsko
Vietnam
Itálie
Indie
Chorvatsko
Bosna a Hercegovina
Egypt
Nový Zéland
Kanada
Litva
Thajsko
Černá Hora
Chile
Německo
Gruzie
Japonsko
Švédsko
Bulharsko
Norsko
Kyrgyzstán
Spojené arabské emiráty
Polsko
Singapur
Belgie
Srbsko
Argentina
Spojené státy americké
Čína
Kazachstán
Kolumbie
Turecko
Brazílie
Mexiko
Rumunsko
Nizozemsko
Lucembursko
Maďarsko
Korejská republika
Lotyšsko
Estonsko
Rakousko
Slovinsko
Maroko
Austrálie
Španělsko
Francie
Indonésie
Irsko
Albánie
Ázerbájdžán
Jihoafrická republika
Nigérie
Peru
Izrael
Velká Británie
Rusko
Ukrajina
Cena: 0 Kč
Stav akce: Akce již proběhla

Organizační garant

Ing. Palinková Nikola
Ing. Nikola Palinková
Odborný marketingový pracovník