Elmia Subcontractor 2017

Agentura CzechTrade zve české firmy ke společné účasti na prestižním mezinárodním veletrhu Elmia Subcontractor 2017.

Naším cílem je podpořit firmy v jejich pronikání na zahraniční trhy, proto kromě příprav společné expozice, nabízíme také sérii doprovodných služeb pro zvýšení šancí na úspěšný vývoz klienta. Patří sem např. oslovení skandinávských potenciálních partnerů s cílem podchytit jejich zájem o setkání na veletrhu, osobní asistence během veletrhu nebo aktivní účast při jednáních s vašimi obchodními partnery.

Zahraniční kancelář CzechTrade Scandinavia připravuje už tradičně prezentaci českých společností specializujících na výrobky a služby v oblasti strojírenských subdodávek za účelem nalezení nových obchodních partnerů a zákazníků ve Švédsku a ostatních severských zemích na největším skandinávském veletrhu strojírenských subdodávek Elmia Subcontractor 2017 (https://www.elmia.se/en/subcontractor/).

Největší zájem ze strany nákupčích je především o svařované konstrukce z uhlíkaté i nerezové oceli (řezání, vrtání, svařování, montáž), přesné obrábění včetně povrchové úpravy, zpracování obyčejných i nerezových ocelových plechů (ohýbání, řezání, perforování, svařování) včetně povrchové úpravy a kompletace, hliníkové odlitky (tlakové i netlakové lití), dále o odlitky z šedé litiny, tažné litiny, oceli a jejich opracování včetně povrchové úpravy, dále pak výkovky, plasty, vstřikování plastů, nástroje a formy na vstřikování a sub sestavy z výše uvedených komponentů.

PROČ SE INVESTICE DO VELETRHU ELMIA SUBCONTRACTOR VYPLATÍ?

 • Švédsko je tradiční průmyslová země. Strojírenský průmysl hraje ve švédské ekonomice klíčovou roli (35-40 % HDP). Ve Švédsku, jako v každé další zemi, se samozřejmě prosazuje trend zadávání výroby do zahraničí s cílem dosažení lepších podmínek, než mohou poskytnout švédští subdodavatelé. Přetrvávajícím důvodem je velice drahá švédská pracovní síla, k outsourcingu komponentů a služeb v oblasti strojírenství z ČR přispívá také ústup od zdražujících se subdodávek z Číny.
 • Největší zájem ze strany návštěvníků je především o svařované konstrukce z uhlíkaté i nerezové oceli (řezání, vrtání, svařování, montáž), přesné obrábění včetně povrchové úpravy, zpracování obyčejných i nerezových ocelových plechů (ohýbání, řezání, perforování, svařování) včetně povrchové úpravy a kompletace, hliníkové odlitky (tlakové i netlakové lití), dále o odlitky z šedé litiny, tažné litiny, oceli a jejich opracování včetně povrchové úpravy, dále pak výkovky, plasty, vstřikování plastů, nástroje a formy na vstřikování a sub sestavy z výše uvedených komponentů.
 • Veletrhu se tradičně účastní 1200 vystavovatelů z 30 zemí, kteří se prezentují na 18.000 m2 výstavní plochy. Veletrhu se účastní celkem cca 14.000 odborných návštěvníků (především ze Švédska, Dánska, Norska a Finska). Veletrh je zpřístupněn pouze obchodním partnerům a firmám. Většina návštěvníků přichází za účelem nalezení nových dodavatelů.
 • Mezi návštěvníky jsou nákupčí z firem jako ATLAS COPCO, SANDVIK, SAAB Group, SCANIA AB, VOLVO AB, HIAB, KALMAR INDUSTRIES, ABB, Kongsberg AS, Finnveden Metal Structures AB, Bezlers, Alfa Laval Group AB, Assa Abloy AB, Autoliv Sverige AB, GE Energy, Hägglunds Drives AB, Kinnarps AB, Sisu Diesel Oy, ABB, Siemenes AB a také velké řady menších, ale přesto významných skandinávských strojírenských firem.

ČESKÝM FIRMÁM NABÍZÍME KOMPLEXNÍ SERVIS PŘÍPRAVY A REALIZACE OSOBNÍ ÚČASTI NEBO KATALOGOVÉ PREZENTACE S ŘADOU DOPROVODNÝCH ASISTENČNÍCH SLUŽEB

OSOBNÍ ÚČAST

 • osobní 4 denní účast na vlastní vyhrazené plně vybavené výstavní ploše 6,5m2 v rámci společného stánku pod hlavičkou České republiky (mimo jiné zahrnutí do katalogu vystavovatelů, parkovací karta, logo firmy na stánku)
 • zahraniční zastoupení CzechTrade ve Stockholmu kompletně zajistí veškeré záležitosti spojené s organizací veletrhu, stačí jen přijet s katalogy a vzorky
 • před veletrhem zahraniční zastoupení CzechTrade vytipuje a osloví cca 1500 konkrétních nákupčích z různých strojírenských skandinávských firem (potenciálních zájemců o subdodávky z oborů odpovídajících charakteristice prezentovaných firem, možných zájemců o spolupráci) a pozve je na stánek
 • asistenční služby zahraniční kanceláře CzechTrade před a v průběhu veletrhu - zajištění vystavovatelských průkazů, organizace účasti na stánku, aktivní směrování nákupčích podle oboru zájmu k účastnícím se firmám atd.
 • asistence při dopravě a ubytování
 • prezentace firmy na webových stránkách CzechTrade Stockholm www.czechtrade.se po dobu 1 roku
 • zařazení do společné brožury českých firem v anglickém jazyce distribuované v tištěné podobě na stánku
 • uvedení firmy (loga a krátkého popisu) na společných plakátech na stánku s jednotnou grafikou
 • vypracování závěrečné zprávy obsahující především všechny získané konkrétní kontakty
 • Cena: 98 000,- Kč + DPH

KATALOGOVÁ PREZENTACE

 • Aktivní zastoupení Vaší firmy pracovníky kanceláře CzechTrade Scandinavia při propagaci vašich produktů, jednání s potenciálními obchodními partnery a sběr kontaktů pro další jednání
 • před veletrhem zahraniční zastoupení CzechTrade vytipuje a osloví cca 1500 konkrétních nákupčích z různých strojírenských skandinávských firem (potenciálních zájemců o subdodávky z oborů odpovídajících charakteristice prezentovaných firem, možných zájemců o spolupráci) a pozve je na stánek
 • získání maxima kontaktů na zájemce o produkty a spolupráci
 • předání získaných kontaktů v závěrečné zprávě, doporučení dalších kroků na trhu a spolupráce při rozpracování získaných kontaktů.
 • zařazení do společné brožury českých firem v anglickém jazyce distribuované v tištěné podobě na stánku
 • prezentace firmy na webových stránkách CzechTrade Stockholm www.czechtrade.se po dobu 1 roku
 • vypracování závěrečné zprávy obsahující především všechny získané konkrétní kontakty
 • Cena: 11 000,- Kč + DPH

Podrobnosti ke společné prezentaci na veletrhu Elmia Subcontractor 2017 najdete v přiložené pozvánce.
Rádi zodpovíme veškeré vaše dotazy týkající se forem prezentace, doprovodných služeb, vhodnosti veletrhu pro váš výrobek/službu nebo poradíme, jak se nejlépe na veletrh připravit.
Přihlášku prosím zašlete gestorovi akce do 30. 6. 2017.

Termín: 14. 11. 2017 - 17. 11. 2017
Druh akce: Veletrh
Místo konání: Jönköping, Švédsko
Oborová specializace: Strojírenství - výroba strojů a techniky
Obráběné komponenty a konstrukce z kovů
Teritoriální zaměření: Švédsko
Cena: Kontaktujte organizačního garanta akce
Stav akce: Akce již proběhla

Organizační garant

Ing. Štika Václav
Ing. Václav Štika
Exportní konzultant - senior
vaclav.stika@czechtrade.cz T: +420 224 907 513
M: +420 724 808 086

Odborný garant

CzechTrade Stockholm (Skandinávie)

Ing. Blažek Vítězslav
Ing. Vítězslav Blažek
Ředitel regionálního centra
vitezslav.blazek@czechtrade.cz T: +468236712(710)
M: +46707640353