Energetická mise do Kazachstánu

Agentura CzechTrade zve české firmy na vysoce specializovanou misi výrobců elektrárenské techniky do Kazachstánu. Akci pořádáme ve spolupráci s Velvyslanectvím ČR v Nur-Sultanu. Zajistíme návštěvy konkrétních podniků působících v oblasti dodávek technologií pro elektrárny na území Kazachstánu, a to vždy na bázi dvoustranných jednání.

Vzhledem k silnému růstu výroby v posledních několika letech, zvláště pak v oblastech průmyslu náročných na spotřebu elektrické energie, např. v metalurgii, plánuje řada elektrárenských firem modernizaci, rozšíření stávajících výkonů nebo výstavbu nových elektrárenských zdrojů. Podle prognózy se v zemi očekává do roku 2030 zvýšení výroby elektrické energie na celkových 150 mld. kWh. Zásadní význam v Kazachstánu mají tepelné elektrárny, které vyrábějí v současné době téměř 90 % elektrické energie v zemi.

PROČ BYSTE SE MĚLI MISE ÚČASTNIT?

  • Jedná se o úzce zaměřenou misi v oblasti energetiky, elektrárenství a navazujících odvětví, která se v Kazachstánu uskuteční po 2 letech (poslední mise proběhla v roce 2018).
  • Společně navštívíme nejvýznamnější firmy v oblasti energetiky v Kazachstánu a představíme Českou republiku i zdejší firmy jako prvotřídní obchodní partnery se špičkovými technologiemi a světovou konkurenceschopností.
  • Dvoustranná jednání budou probíhat vždy po oficiálním oslovení ze strany zahraniční kanceláře CzechTrade v Almaty a Velvyslanectví ČR v Nur-Sultanu na vysoké úrovni s lidmi zodpovědnými za nákup a dodávky nových technologií.
  • Portfolia firem účastnících se mise budou zástupcům navštívených subjektů představeny již před samotným konáním, aby byl v rámci osobní návštěvy prostor již ke konkrétním jednáním.

PROGRAM

  • Pavlodar, Aksu: Prezentace v elektrárnách Pavlodar TES-1, TES-2 a TES-3 (Středoasijská elektroenergetická korporace – CAEPCO), prezentace u GRES Aksu (vlastník ERG)
  • Ekibastuz: prezentace pro TOO Ekibastuzskaya GRES-1, prezentace a návštěva AO Stantsia Ekibastuzskaya GRES-2
  • Karaganda: Návštěva Karagandinskaya TES-2 (AO Arcellor Mittal), prezentace pro TOO Karaganda Energotsentr (Karagandinskaya TES-1 a TES-3) a TOO Kazakhmys Karaganda (TES Zhezkazgan)
  • Usť-Kamenogorsk, Ridder: Prezentace v Usť-Kamenogorskaya TES (Kazakhstanskie komunalnie sistemy)
  • Ridder: prezentace u AO Ridderskaya TES
  • Almaty: Prezentace u Almatinskie elektricheskie stantsii – holding Samruk-Energo (elektrárny Almaty TES-1, TES-2 a TES-3)

Podrobnosti ke společné prezentaci na misi najdete v přiložené pozvánce. Rádi zodpovíme veškeré vaše dotazy. Přihlášku prosím zašlete gestorovi akce do 15. 1. 2020.

Termín: 23. 11. 2020 - 27. 11. 2020
Druh akce: Veletrh
Místo konání: Almaty, Karaganda, Astana, Usť-Kamenogorsk, Kazachstán
Oborová specializace: Energetika
Teritoriální zaměření: Kazachstán
Cena: Kontaktujte organizačního garanta akce
Stav akce: Hlaste se

Organizační garant

Ing. Zmrzlík Marek
Ing. Marek Zmrzlík
Exportní konzultant - senior
marek.zmrzlik@czechtrade.cz T: +420 224 907 539
M: +420 725 818 461

Odborný garant

CzechTrade Almaty

Mgr., Ing. Jurčík Petr
Mgr., Ing. Petr Jurčík
Vedoucí zahraniční kanceláře
petr.jurcik@czechtrade.cz T: +77272449303
M: +77771229955