FIMAQH 2018

Agentura CzechTrade zve české firmy ke společné účasti na mezinárodním strojírenském veletrhu FIMAQH 2018, který pokrývá širokou škálu oborů od strojírenství, automatizace výroby, kontrola kvality, přes nástroje, obráběcí stroje, CAD/CAM/CAE až po ekologicky šetrná řešení strojírenské výroby či robotizované systémy.

FIMAQH je jedním z největších veletrhů se zaměřením na strojírenství a integrované výrobní systémy v Latinské Americe. Akce pravidelně počítá s přítomností hlavních hráčů latinskoamerického strojírenského sektoru a je událostí, kde se uzavírají důležité obchody. Pravidelně je možné shlédnout tisíce vystavovaných exponátů a seznámit se s novinkami v oblasti aplikovaných technologií.

FIMAQH je nejdůležitějším veletrhem v zemi. Představí se 350 vystavovatelů na ploše více jak 25.000 m2. Každého ročníku se zúčastní cca 40.000 návštěvníku z domova i zahraniční.

Společné expozice umožní prezentaci těm českým firmám, které neplánují samostatný stánek. Navíc díky akvizičním službám zahraniční kanceláře agentury CzechTrade navštěvují společný stánek potenciální obchodní partneři a obecně zájemci o spolupráci s českými dodavateli, což představuje přidanou hodnotu pro klienta a zvýšení šancí na úspěšný vývoz.

Naším cílem je podpořit firmy v jejich pronikání na zahraniční trhy, proto kromě příprav společné expozice, nabízíme také sérii doprovodných služeb. Patří sem např. oslovení argentinských potenciálních partnerů s cílem podchytit jejich zájem o setkání na veletrhu, osobní asistence během veletrhu nebo aktivní účast při jednáních s vašimi obchodními partnery.

PROČ ARGENTINA?

Argentina od roku 2015 zažívá ekonomickou obrodu země. Začíná se otevírat světu a zahraniční obchod, který byl za předchozí vlády téměř nemožný, opět nabývá na významu. Argentinský trh byl s předchozí vládní garniturou cca 12 let naprosto uzavřen světu a realizovat jakýkoliv obchod zde bylo velmi složité, i proto většina sektorů trpí nyní velkým nedostatkem a hledá nové zboží. Úkolem argentinské ekonomiky je samozřejmě tah na vlastní kvalitní výrobu a tedy poptávky na nové technologie pro různé výrobní obory, v kurzu je tedy zejména strojírenství. V současné době je vidět snaha tento výrobní deficit vyrovnat. V tomto ohledu se také zpřístupňují a zjednodušují dovozní a celní opatření pro zahraniční firmy.

ČESKÝM FIRMÁM NABÍZÍME KOMPLEXNÍ SERVIS PŘÍPRAVY A REALIZACE OSOBNÍ ÚČASTI NEBO KATALOGOVÉ PREZENTACE VE SPOLEČNÉ EXPOZICI S ŘADOU DOPROVODNÝCH ASISTENČNÍCH SLUŽEB

Veletrh FIMAQH se koná pravidelně jednou za dva roky. Přestože ročník 2018 je již obsazen, podařilo se nám zajistit plochu pro stánek CZECHTRADE s limitovanou kapacitou, na kterém Vaši firmu rádi uvítáme.

KATALOGOVÁ PREZENTACE

 • Vaše firma zašle na naši kancelář své prezentační materiály v ES (případně AJ) v předem domluveném množství a termínu (upřesníme Vám přímo ve finální nabídce)
 • Vaše materiály budou během veletrhu selektivně rozdistribuovány vytipovaným zájemcům – potenciálním partnerům nebo klientům (nikoli volně k rozebrání) – Vaše firma pomůže dle seznamu účastníků veletrhu sama vytipovat potenciální zájemce o spolupráci.
 • Zveřejníme Vaše logo (nebo název firmy) a informace o Vaší firmě na webových stránkách naší kanceláře a v katalogu vystavovatelů na veletrhu
 • Výstupem této služby pro Vaši firmu po skončení veletrhu bude individuální závěrečná zpráva včetně uvedení všech získaných, relevantních kontaktů na zájemce o konkrétní produkty a doplnění dostupných základních informací o nich a doporučením konkrétních kroků pro klienta.
 • CENA: 30 000,- Kč + DPH

KATALOGOVÁ PREZENTACE S OSOBNÍ ÚČASTÍ

 • Osobní účast zástupce Vaší firmy na stánku za účelem osobní prezentace a vedení jednání s potenciálními partnery
 • Asistence pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade (ZK) při jednáních v rámci veletrhu
 • Logistika (doporučení hotelu, další užitečné informace)
 • Zástupci ZK budou svou osobní asistencí na stánku připraveni přispět ke komplexnějšímu poznání místního podnikatelského prostředí
 • Součástí je pozvání všech členů oborových komor na stánek CT a asistence při jednání, tlumočení, etc
 • Výsledkem této služby pro Vaši firmu bude podrobnější prezentace Vaší společnosti (vytvořený profil ve španělštině, osobní prezentace Vaším obchodníkem)
 • CENA: 60 000,- Kč + DPH

DOPLŇKOVÁ ASISTENCE K ÚČASTI NA VELETRHU

 • Individuální vyhledání potenciálních partnerů v Argentině z různých informačních zdrojů podle Vámi zadaného profilu
 • Kontaktování oborových asociací
 • Představení Vaší společnosti a produktů těmto subjektům
 • Vytvoření oslovovacího dopisu ve španělštině a pozvání na stánek
 • Asistence při jednání na veletrhu, tlumočení a podpora komunikace
 • Follow-up po veletrhu s vybranými klienty
 • V ceně účasti na veletrhu FIMAQH – platí pro vyhledání a oslovení max 20 firem (přehled subjektů bude obsahem závěrečné zprávy), po dohodě lze rozsah služby individuálně upravit, může se odrazit na ceně a být urpaveno na doplňkovou asistenční službu viz níže.

DOPLŇKOVÁ ASISTENCE NAD RÁMEC VELETRHU

 • Jedná se o nadstavbové služby, které zahrnují asistenci v době před, během i po veletrhu jako např. cesty za klienty mimo veletrh, doprovod a asistence reprezentanta ZK a další služby dle domluvy se zahraniční kanceláří.
 • Cena služby dle dohody.

Podrobnosti ke společné prezentaci na veletrhu FIMAQH 2018 najdete v přiložené pozvánce.
Rádi zodpovíme veškeré vaše dotazy týkající se forem prezentace, doprovodných služeb, vhodnosti veletrhu pro váš výrobek/službu nebo poradíme, jak se nejlépe na veletrh připravit.
Přihlášku prosím zašlete gestorovi akce do 1.3.2018.

Termín: 15. 5. 2018 - 19. 5. 2018
Druh akce: Veletrh
Místo konání: Buenos Aires, Argentina
Oborová specializace: Strojírenství - výroba strojů a techniky
Teritoriální zaměření: Argentina
Brazílie
Cena: Kontaktujte organizačního garanta akce
Stav akce: Akce již proběhla

Organizační garant

Mgr. Kobliha Jan
Mgr. Jan Kobliha
Exportní konzultant
jan.kobliha@czechtrade.cz T: +420 224 907 526
M: +420 607 001 720

Odborný garant

CzechTrade Buenos Aires

Ing. Zmrzlík Marek
Ing. Marek Zmrzlík
specialista Rgionální sítě ČR
marek.zmrzlik@czechtrade.cz T: +420 224 907 539
M: +420 725 818 461