Incomingová mise španělských dovozců zdravotních potřeb

Zastupitelský úřad Madrid, ve spolupráci s CzechTradem Madrid, pořádá ve dnech 18. až 21. září 2017 obchodní misi v České republice. K účasti na obchodní misi zveme české výrobce a dodavatele zdravotnických potřeb, kteří mají zájem vyvážet zdravotnické výrobky, technologie nebo sanitární techniku do Španělska.

Španělsko se jakožto stát s nejvíce stárnoucí populací v Evropě potýká s rostoucími potřebami zdravotnických výrobků, nástrojů a technologií.  Dle slov Zdeňky Kostik Šubrové, ekonomického rady ve Španělsku "Země dovezla v posledních pěti letech ortopedické pomůcky a přístroje v celkové hodnotě cca 4,5 miliardy euro, z toho téměř miliardu v roce 2015. Španělské firmy, ale i nemocnice či centra pro seniory, projevují stále větší zájem o dodavatele z dalších evropských zemí, kteří mohou nabídnout zajímavý poměr kvalita/cena či přicházejí s inovativními zdravotnickými produkty. Proto jsme se rozhodli navázat na úspěšný projekt ekonomické diplomacie z loňského roku a připravit incomingovou misi španělských distributorů a prodejců zdravotnických potřeb do České Republiky.“

PŘEDBĚŽNÝ PROGRAM AKCE

 • Pondělí 18. 9. 2017   
  Během dne - příjezd firem, ubytování
 • Úterý 19. 9. 2017 
  DOPOLEDNE 9-12 hod.
  Prezentace českého zdravotnictví, Ministerstvo Zahraničních Věcí ČR, za přítomnosti zástupců Ministerstva zdravotnictví České republiky a Asociace českých výrobců a dodavatelů zdravotnických prostředků.
  ODPOLEDNE 12-17 hod.
  Návštěva vybraného nemocničního zařízení v Praze, prohlídka některých nástrojů a technologií v praxi. Paralelně na tento program bude probíhat Sourcing Days v sídle agentury CzechTrade s vybranými distributory a českými firmami.
 • Středa 20. 9. 2017
  Návštěva sídla společnosti Medin, člena Asociace českých výrobců a dodavatelů zdravotnických prostředků (na východě země, doprava zajištěna) za přítomnosti několika českých firem (dle zájmu). Prezentace Asociace a jednotlivých společností, po níž budou následovat různé obchodní diskuze a tematické stoly.
 • Čtvrtek 21.9.
  Návrat z Prahy

Zveme české výrobce a dodavatele zdravotnických potřeb, aby kontaktovali buď Obchodně-ekonomické oddělení Ambasády ČR v Madridu, či oborového pracovníka agentury CzechTrade pro bližší informace o možnostech účasti na akci.

Termín: 18. 9. 2017 - 21. 9. 2017
Druh akce: Sourcing Day
Místo konání: Praha, Česká republika
Oborová specializace: Zdravotnická technika
Farmaceutický průmysl
Teritoriální zaměření: Španělsko
Cena: Kontaktujte organizačního garanta akce
Stav akce: Akce již proběhla

Organizační garant

Bc. Jindrová Petra
Bc. Petra Jindrová
Vedoucí zahraniční kanceláře
petra.jindrova@czechtrade.cz T: +34 917 610 259
M: +34 637 484 040

Odborný garant

CzechTrade Madrid

Bc. Jindrová Petra
Bc. Petra Jindrová
Vedoucí zahraniční kanceláře
petra.jindrova@czechtrade.cz T: +34 917 610 259
M: +34 637 484 040