ITÁLIE - pojištění vývozu

Odborný seminář zaměřený na pojištění vývozu při exportu do ITÁLIE.

Itálie dlouhodobě patří mezi deset nejvýznamnějších obchodních partnerů ČR, obrat zahraničního obchodu láme poslední roky rekordy. V loňském roce obchodní výměna mezi ČR a Itálií dosáhla hodnoty 318 miliard Kč (10,6% více oproti předešlému roku) o od roku 2006 ČR s Itálií udržuje kladné saldo bilance. Intenzita vzájemné výměny a stále rostoucí zájem o české zboží ale nese pro domácí vývozce i svá rizika. Mezi to hlavní patří obava, aby protistrana dodané zboží uhradila. Seminář má za cíl seznámit účastníky s možnostmi ochrany podnikatelského rizika před neplatiči. V prvním bloku se účastníci seznámí s aktuální situací na italském trhu a službami, které nabízí italská pobočka CzechTrade. V druhém bloku přednesou odborníci na daná témata informace o tom, jaká prevence proti riziku neuhrazené pohledávky je možná. Hovořit se bude o informacích, které je v Itálii možné zjistit o obchodním partnerovi, pojištění pohledávek odběratelů a o smluvním vztahu s obchodním partnerem. V posledním bloku semináře se účastníci dozví, zda a jak vymáhat pohledávku v Itálii.

ANOTACE

Blok I. (12:30 - 13:00) - ITÁLIE, VÝZNAMNÝ OBCHODNÍ PARTNER ČR

 • aktuální ekonomická situace v Itáli, vzájemná výměna s ČR
 • služby CzechTrade (konkrétní případy)

Blok II. (13:00 - 14:15)  PREVENCE PROTI RIZIKU NEUHRAZENÝCH POHLEDÁVEK ODBĚRATELŮ V ITÁLII

Pojištění pohledávek odběratelů

 • Základní seznámení s možnostmi a podmínkami týkajícími se pojištění pohledávek odběratelů při obchodování se zahraničními partnery
 • Popis pojistného produktu pojištění pohledávek (vývozu)
 • Možnosti a typy rozsahu pojistných krytí
 • Parametry sjednané pojistné smlouvy                                                                                                                

Smluvní zajištění před vývozem

Zjištění informací o italském partnerovi před vývozem (Andrea Launová/Ivana Třosková)

 • Jaké informace o obchodních partnerech jsou v Itálii dostupné. Kde je získat a kolik stojí.

Nebankovní finanční krytí pohledávky

Blok III. (14:30 - 15:30) VYMÁHÁNÍ POHLEDÁVKY V ITÁLII

 •  ideální situace: dlužník komunikuje
 • neideální situace: dlužník nekomunikuje (stručný popis fází vymáhání pohledávky, jak dlouho to trvá, náklady na vymáhání, kdy se to vyplatí a kdy ne, příklad zpraxe).

    

Od 15:30 COFFEE BREAK  a možnost INDIVIDUÁLNÍCH KONZULTACÍ s jednotlivými lektory.

Přihlášení na akci

Vyplňte, prosím, níže uvedený formulář a my Vás budeme kontaktovat. Rezervace je platná až po potvrzení pracovníkem agentury CzechTrade. Více podrobností v našich obchodních podmínkách.

Termín: 1. 6. 2017, 12:30 - 15:00
Cena: 0 Kč

Objednatel

*
*
*
*
*
*
*
*
*

Akce

Účastníci

*
*
*
*
*
Kód semináře: 3448
Termín: 1. 6. 2017
Druh akce: Odborný seminář
Místo konání: CzechTrade, Dittrichova 21, 12801 Praha 2, Česká republika
Doba konání: 12:30 - 15:00
Cena: 0 Kč
Stav akce: Hlaste se

Organizační garant

PhDr. Šourková Dana
PhDr. Šourková Dana
Specialista exportního vzdělávání
dana.sourkova@czechtrade.cz T: +420224907529
M: +420601383460

Lektoři

dott.ssa Třosková Ivana
dott.ssa Třosková Ivana
Ředitelka zahraniční kanceláře CzechTrade v Miláně
Ing. Petiková Anna
Dvacetiletá zkušenost v oblasti pojišťovnictví. Jednatelka a spolumajitelka Europeans Insurance Brokers s.r.o., zodpovědná za obchodní vedeni firmy, kontakty s pojišťovnami a správu likvidace škod. Vice nez dvanáctilétá kariéra u Generali Pojistovna a.s. - generalním ředitelství pro ČR. Vedoucí sektoru likvidace škod, následně členka představenstva (jako jediná žena) zodpovedná za řízeni celé obchodní sitě, rozvoj pojistných produktů, marketing a PR, likvidaci škod a správu zahraničních klientů. Wustenrott – členka představenstva zodpovědná za celé life a non life pojištění.
Ing. Alberti Monika
Dvacetiletá zkušenost v oblasti pojišťovnictví. Jednatelka a majitelka Europeans Insurance Brokers s.r.o., zodpovědná za Risk Management, kontakty s klienty a řízení specifických projektů. V minulosti Generali Pojistovna a.s. - generálni ředitelství pro ČR: odborné oddělení majetkového pojištění. Zodpovědná za skupinu mezinárodního pojištění. Dva roky vedoucí bankovní reprezentace pro ČR UniCredit Banca.
Launová Andrea
Od roku 2008 pracuje pro právní studio Behare v Miláně, kde má na starosti mimosoudní vymáhání pohledávek, řízení fází soudního vymáhání pohledávek (až do procedury vyvlastnění), řízení a podpora klientů v konkurzních řízeních (úpadek, vyrovnávací řízení).