Mise českého strojírenství do Kazachstánu-odloženo

Agentura CzechTrade zve české firmy ke společné účasti na strojírensky zaměřenou misi do Kazachstánu.

Strojírenství patří k nejperspektivnějším oborům pro české firmy v Kazachstánu. Města jako Almaty, Karaganda, či Usť-Kamenogorsk, jsou místa s tradiční strojírenskou výrobou, a především pak v oblasti těžkého strojírenství. Ve strojírenství je Kazachstán značně závislý na importu strojírenských výrobků a toto situace znamená velkou perspektivu dodávek pro české firmy.

Zahraniční kancelář CzechTrade Almaty ve spolupráci s Velvyslanectvím ČR v Astaně připravuje prezentaci českých firem formou oborové mise za účelem nalezení nových odbytových možností pro české firmy v oblasti strojírenství a přidružených odvětví. Nabízíme vysoce specializovanou misi s návštěvou konkrétních subjektů působících v oblasti strojírenství na území Kazachstánu a to vždy na bázi dvoustranných jednání.

České strojírenské firmy mají z minulosti v zemích SNS, tak i v Kazachstánu, tradici a dobrý zvuk. Nicméně od začátku 90. let většina z nich v Kazachstánu úplně vyklidila pozice a tato země se dnes pro ně jeví jako nový, ale velmi perspektivní trh.

K největším problémům místního průmyslu patří stupeň opotřebení zařízení ve strojírenských podnicích, který přesahuje 50%. V převážné míře tato zařízení pocházejí ještě ze sovětské éry, např. obráběcí stroje jsou v provozu až 30-40 let. Tento stav tedy nutně vyžaduje investice do nákupu nových strojů a zařízení.

PROGRAM

  • Neděle 19. 4. 2020 Almaty: V ranních či odpoledních hodinách přílet do Almaty, následně večerní přelet do Pavlodaru
  • Pondělí 20. 4. 2020 Pavlodar: Návštěva společností AO Pavlodarskiy machinostroitelniy závod, TOO Pavlodarskiy zavod Temirmash, TOO Pavlodarskiy zavod truboprokatnoy armatury, ve večerních hodinách přesun do Ekibastuzu
  • Úterý 21. 4. 2020 Ekibastuz: Návštěva společností TOO Ekibastuzskiy zavod elektricheskikh mashin a TOO Prommashkomplet, po skončení jednání přesun do Karagandy
  • Středa 22. 4. 2020 Karaganda: Návštěva společností TOO Maker (dříve KLMZ-Kazakhmys), TOO KIAMZ (Geomash), TOO Karagandinskiy zavod metalokonstruktsiei
  • Čtvrtek 23. 4. 2020 Usť-Kamenogorsk, Ridder: V ranních hodinách přelet do Usť-Kamenogorsku, návštěva společnosti Azia Avto, přejezd do Ridderu, návštěva společnosti Kazcinkmash, návrat do Usť-Kamenogorsku, ve večerních hodinách přelet do Almaty
  • Pátek 24. 4. 2020 Almaty: Návštěva společností AO Almatinskiy zavod tyazhilogo mashinostroyeniya (AZTM), AO MZK a AO Almatinskiy vagonoremontniy zavod. Odlet z Almaty 16:20 přes Moskvu anebo v sobotu 25. 4. 2020 ráno.

Podrobnosti misi najdete v přiložené pozvánce. Rádi zodpovíme veškeré vaše dotazy. Přihlášku prosím zašlete gestorovi akce do 10. 2. 2020.

Termín: 8. 6. 2020 - 12. 6. 2020
Druh akce: Prezentace firem
Místo konání: Almaty, Karaganda, Astana, Usť-Kamenogorsk, Kazachstán
Oborová specializace: Strojírenství - výroba strojů a techniky
Teritoriální zaměření: Kazachstán
Cena: Kontaktujte organizačního garanta akce
Stav akce: Hlaste se

Organizační garant

Myslovich Stefani, MA.
Stefani Myslovich, MA.
Exportní konzultant
stefani.myslovich@czechtrade.cz T: +420 224 907 525
M: +420 728 370 065

Odborný garant

CzechTrade Almaty

Mgr., Ing. Jurčík Petr
Mgr., Ing. Petr Jurčík
Vedoucí zahraniční kanceláře
petr.jurcik@czechtrade.cz T: +77272449303
M: +77771229955