Mise Oil&Gas Kazakhstan 2017

Agentura CzechTrade a Velvyslanectví ČR v Astaně zvou české firmy ke společné účasti prezentaci českých firem formou vysoce specializované oborové mise s návštěvou konkrétních subjektů působících v oblasti těžby ropy a zemního plynu na území Kazachstánu a to vždy na bázi dvoustranných jednání.

Těžba ropy a zemního plynu tvoří hlavní pilíř kazachstánské ekonomiky a po letech útlumu spojených s propadem cen těchto komodit začíná opět nabírat na síle. Registrujeme také velký zájem českých firem z tohoto odvětví proniknout na kazachstánský trh, a proto nabízíme možnost zúčastnit se mise v teritoriu se zaměřením na technologii těžby ropy a zemního plynu.

 

PROČ SE INVESTICE DO ÚČASTI NA MISI VYPLATÍ?

 • Jedná se o úzce zaměřenou misi v oblasti těžby ropy a zemního plynu a navazujících odvětví, která se do Kazachstánu uskuteční vůbec poprvé.
 • Návštěva nejvýznamnějších firem v oblasti těžby ropy a zemního plynu v Kazachstánu
 • Dvoustranná jednání s danými firmami probíhají vždy na základě oficiálního oslovení ze strany zahraniční kanceláře CzechTrade v Almaty a Velvlyslanectví ČR v Astaně na vysoké úrovni s lidmi zodpovědnými za nákup a dodávky nových technologií.
 • Portfolia firem účastnících se mise a budou zástupcům navštívených subjektů představeny již před samotným konáním, aby byl v rámci osobní návštěvy prostor již ke konkrétním jednáním.
 • Součástí dvoustranných jednání bude také prezentace možností financování dodávek technologií ze strany České exportní banky.

  

PROFILY NAVŠTÍVENÝCH FIREM

 1. KazMunaiGaz http://www.kmg.kz/

Místo těžby: Atyrau, Aktau, Zhanaozen

Státní společnost a největší hráč v oblasti těžby ropy a zemního plynu v Kazachstánu. Sestává z celkem 220 dceřiných společností specializujících se na těžbu, přepravu i zpracování až po výsledný produkt. V objemu těžby ropy a zemního plynu zaujímá 17. místo na světě. V rámci mise budou navštíveny její nejvýznamnější dceřiné společnosti.

Společnost má centrálu sídlící v Astaně.

 1. Buzachineft http://www.buzachineft.kz/

Místo těžby: Aktau

Vrt: Karatun Vostochnyi a Karatun Morskoi

Společnost zabývající se průzkumem, vývojem a těžbou ropy a zemního plynu byla založena v roce 1993. Zájmy společnosti jsou soustředěny na pobřeží Kaspického moře v regionu Mangistau.

Společnost má centrálu v Almaty.

 

 1. ANACO http://www.anaco.kz/

Místo těžby: Atyrau

Vrt: Kyrykmyltyk

Společnost byla založena v roce 1994 a je první soukromou ropnou společností v Kazachstánu. Mezi hlavní aktivity společnosti patří těžba ropy. ANACO pracuje na základě smlouvy s vládou Republiky Kazachstán. Více než 80% ropy se vyváží do Evropy, a zbytek se prodává do rafinérie v Atyrau.

Sídlo společnosti je v Atyrau.

 1. Zhalgiztobemunai http://www.jtm.kz

Místo těžby: Aktau

Vrt: Zhalgiztobe

Činnost společnosti je výstavba a provoz ropných těžebních polí Zhalgiztobe, která se nachází 230 km od města Aktau. Společnost vznikla v roce 2005 a je 100% v soukromém vlastnictví.

Sídlo společnosti je v Aktau.

 1. Aral Petroleum Capital

Místo těžby: Aktobe

Dodavatelé pro těžbu a průzkum ropy a zemního plynu. Společnost funguje od roku 1999. Mimo jiné, společnost poskytuje inženýrské služby pro vrtné směsi v ropných polích.

Sídlo společnosti je v Aktobe.

 1. North Caspian Operating Company http://www.ncoc.kz/

Místo těžby: Atyrau

Vrt: Kašagan, Kalamkas, Aktoty a Kayran.

 

V červnu 2015 byl dokončen proces restrukturalizace provozního modelu Projektu North-Caspian spojením North Caspian Operating Company N.V. (“NCOC NV”) of North Caspian Operating Company B.V. (“NCOC BV”) and NC Production Operations Company B.V. (“NCPOC”).

V důsledku restrukturalizace společnost převzala povinnosti operátora prací na základě dohody o produkčním Sdílení pro Severnímu Kaspickému moři. Smluvní oblast se rozkládá na ploše 5600 km. a zahrnuje vrt Kašagan, jedno z největších ropných polí na světě, stejně jako Kalamkas, Aktoty a Kayran.

Sídlo společnosti se nachází v Atyrau.

 1. SNPS Aktobemunaigaz http://www.cnpc-amg.kz/

Místo těžby: Aktobe

Vrt: Zhanazhol, Kenkyak-podsolevoi, Kenkyak-nadsolevoi, Severnaya Truva, centrální území Východní části Kaspické nížiny

Společnost provádí své operace v oblasti ropy a zemního plynu v oblasti Aktjubinské oblasti.

Sídlo společnosti je v Aktobe.

 1. Kazmunaiteniz http://www.kazmunayteniz.kz/

Místo těžby: Atyrau

Vrt: Kašagan, Kalamkas, Aktoty a Kayran.

Společnost byla založena 14. března 2003 a je 100% dceřinou společností JSC NC «KazMunayGas». Společnost se zabývá ropnými operacemi v mořských a pobřežních oblastech (Kaspického a Aralského moře) prostřednictvím efektivního řízení projektů na moři. Sídlo společnosti je v Aktau.

 1. Mangistaumunaigaz http://www.mmg.kz/page.php

Místo těžby: Aktau

Vrt: Zhetybai, Kalamkas

Společnost byla založena dne 27. 11. 1963 jako průmyslová asociace státu.

V současné době je společnost jednou z největších společností ropy a zemního plynu v Kazachstánu a poskytuje více než 31% výroby v regionu a 8% v zemi. Společnost sídlí ve městě Aktau.

 1. KGNT http://www.kgnt.kz/

Společnost KGNT je největší projekční společnost působící v oblasti těžby ropy a zemního plynu v Kazachstánu. Projektuje řadu řešení v oblasti těžby, průzkumu i přidružených odvětví.

Sídlo společnosti je v městě Almaty.

 

CENA ÚČASTI

35 000 Kč při účasti jedné osoby, 45 000 Kč při účasti dvou osob (každá další osoba +10 000 Kč).

Cena zahrnuje: organizaci mise, zabezpečení logistiky a přesunů pro účastníky po Kazachstánu, asistenční služby v průběhu mise, tisk propagačního katalogu s profily účastníků mise.

Cena nezahrnuje: dopravu z ČR do Kazachstánu a zpět (letenka se společností Aeroflot v trase Praha-Atyrau/Almaty-Praha stojí cca 14 000 Kč), ubytování v Kazachstánu (cca 1500 Kč/noc).

 

Podrobnosti k prezentaci na Misi Oil&Gas Kazakhstan 2017 najdete v přiložené pozvánce.

Rádi zodpovíme veškeré vaše dotazy týkající se forem prezentace, doprovodných služeb a vhodnosti mise pro váš výrobek a poradíme, jak se nejlépe na misi připravit.

NASKENOVANOU PŘIHLÁŠKU PROSÍM ZAŠLETE GESTOROVI AKCE DO 28. 2. 2017.

Termín: 22. 4. 2017 - 29. 4. 2017
Druh akce: Prezentace firem
Místo konání: Almaty, Aktobe, Atyrau, Aktau, Kazachstán
Oborová specializace: Nerostné suroviny a polotovary
Strojírenství - výroba strojů a techniky
Teritoriální zaměření: Kazachstán
Cena: Kontaktujte organizačního garanta akce
Stav akce: Akce již proběhla

Organizační garant

MSc. Chlumecká Aneta
MSc. Aneta Chlumecká
Exportní konzultant
aneta.chlumecka@czechtrade.cz T: +420 224 907 540
M: +420 601 380 641

Odborný garant

CzechTrade Almaty

Ing. Jurčík Petr
Ing. Petr Jurčík
Vedoucí zahraniční kanceláře
petr.jurcik@czechtrade.cz T: +77272449303
M: +77771229955