Mise povrchového dobývání nerostů do Kazachstánu

Agentura CzechTrade zve české firmy ke společné účasti na vysoce specializované misi výrobců zařízení, vybavení a techniky z oboru povrchového dobývání nerostů do Kazachstánu. Akce je pořádána ve spolupráci s Velvyslanectvím ČR v Nur-Sultanu a s podporou Ministerstva průmyslu a obchodu.

Hlavním bohatstvím Kazachstánu jsou nerostné suroviny. Kazachstán se podle množství přírodních zdrojů nachází na šestém místě ve světovém žebříčku. Ze 110 prvků Mendělejevovy tabulky zde můžeme nalézt ložiska 99 prvků, přičemž ložiska 70 prvků jsou prozkoumána, z 60 se aktivně těží. Zásadní význam má pro Kazachstán těžba uhlí. Tepelné elektrárny, které topí energetickým uhlím, vyrábějí 80% elektrické energie v zemi. Další uhlí je potřeba pro rozsáhlý metalurgický průmysl.

PROČ BYSTE SE MĚLI MISE ÚČASTNIT?

  • Jedná se o úzce zaměřenou misi v oblasti povrchového dobývání nerostů a navazujících odvětví, která se v Kazachstánu uskuteční po 4 letech (poslední mise proběhla v roce 2016).
  • Návštěva nejvýznamnějších firem v oblasti dobývání nerostů v Kazachstánu a představení českých firem a České republiky jako partnerů se špičkovými technologiemi a světovou konkurenceschopností v dané oblasti.
  • Dvoustranná jednání s danými firmami probíhají vždy na základě oficiálního oslovení ze strany zahraniční kanceláře CzechTrade v Almaty a Velvyslanectví ČR v Nur-Sultanu (Astana) na vysoké úrovni s lidmi zodpovědnými za nákup a dodávky nových technologií.
  • Portfolia firem účastnících se mise budou zástupcům navštívených subjektů představeny již před samotným konáním, aby byl v rámci osobní návštěvy prostor již ke konkrétním jednáním.

PROGRAM

  • Neděle 20. 9. 2020 Karaganda: Přílet účastníků do Karagandy, ubytování, organizační schůzka.
  • Pondělí 21. 9. 2020 Karaganda: Návštěva společností Kazakhmys, Orken, Shubarkol-Komyr a Saryarka-Energy, po skončení přesun do Ekibastuzu
  • Úterý 22. 9. 2020 Ekibastuz: Návštěva společností Bogatyr-Komyr a Maikuben-Vest, po skončení přejezd do Nur-Sultanu (Astana), nocleh v Nur-Sultanu.
  • Středa 23. 9. 2020 Nur-Sultan: Návštěva společností Kazakhmys, Ten-Ken Samruk a ERG
  • Čtvrtek 24. 9. 2020 Taraz: V dopoledních hodinách odlet do Tarazu, návštěva společnosti Kazfosfat. Ve večerních hodinách přelet do Almaty.
  • Pátek 25. 9. 2020 Almaty: Jednání ve společnostech KAZ Minerals a Eurokhim-Karatau. V odpoledních hodinách nebo s sobotu ráno odlet zpátky do Prahy.

Podrobnosti ke společné prezentaci najdete v přiložené pozvánce. Rádi zodpovíme veškeré vaše dotazy. Přihlášku prosím zašlete gestorovi akce do 28. 5. 2020.

Termín: 21. 9. 2020 - 25. 9. 2020
Druh akce: Prezentace firem
Místo konání: Almaty, Karaganda, Astana, Usť-Kamenogorsk, Kazachstán
Oborová specializace: Nerostné suroviny a polotovary
Strojírenství - výroba strojů a techniky
Teritoriální zaměření: Kazachstán
Cena: Kontaktujte organizačního garanta akce
Stav akce: Akce již proběhla

Organizační garant

Ing. Zmrzlík Marek
Ing. Marek Zmrzlík
Exportní konzultant - senior
marek.zmrzlik@czechtrade.cz T: +420 224 907 539
M: +420 725 818 461

Odborný garant

CzechTrade Almaty

Mgr., Ing. Jurčík Petr
Mgr., Ing. Petr Jurčík
Vedoucí zahraniční kanceláře
petr.jurcik@czechtrade.cz T: +77272449303
M: +77771229955