Prohlídka materiálové knihovny a nové trendy ve výrobních materiálech a technologických inovacích

Cestu k úspěchu tvoří několik aspektů, ke kterým přirozeně patří správné načasování, dobře zvolený produkt, dobrá kalkulace cen a výroba. Významnou roli však hraje kvalita suroviny a jejich zpracování. V dnešním světě je nezbytně nutné chovat se zodpovědně a zabývat se také recyklací nebo upcyklací toho, co vyrobíme. Tlak zákazníků na udržitelnost nutí výrobce a designéry hledat nové, environmentálně šetrné technologie a materiály, které umožní produktu vyniknout po stránce estetické i funkční.

Správné použití inovativních materiálů a technologií tedy hraje klíčovou roli v uplatnění českých firem na zahraničních trzích a může jim výrazně pomoci při exportu. V rámci projektu Design pro konkurenceschopnost jsme pro Vás připravili na toto téma seminář, který je skvělou příležitostí k načerpání inspirace pro nové projekty i možností pro zlepšení těch stávajících. Seminář je financován z interního projektu agentury CzechTrade „Design pro konkurenceschopnost“, který využívá prostředky OP PIK, program podpory Marketing a je určen pouze pro malý nebo střední podnik (MSP) dle dle Přílohy č. 1 Nařízení Komise (EU) č. 651/2014, jehož činnost je prokazatelně spojena s výrobou a službami realizovanými mimo NUTS 2 Praha.

HARMONOGRAM:

09:15 - 09:30  Registrace účastníků
Registrace účastníků proběhne v kavárně Café a Bistro Kuzebauch, která sídlí v přízemí budovy, ve které se nachází i knihovna materiálů matériO Prague. 

09:30 - 09:45  Úvod, Czech Trade

09:45 - 10:00  K čemu slouží materiálové knihovny, a jak Vám mohou pomoci?
Svět materiálů se neustále rozrůstá, jak se v něm ale orientovat? Dozvíte se proč vznikla mezinárodní síť materiálových knihoven matériO a jak Vám může pomoci ve Vašem podnikání. 

10:00 - 11:30  Materiálové novinky, technologie a trendy z Milan Design Week
Seminář přináší informace z jednoho z největších zahraničních designových veletrhů a přehledně tak informuje o podstatných trendech v materiálových a technologických inovacích. Součástí semináře budou i ukázky fyzických vzorků materiálů a prezentace konkrétních případových studií, které přibližují možnosti jejich použití.

11:30 - 12:00  Coffee break

12:00 - 12:30  Prohlídka showroomu knihovny materiálů matériO Prague
V showroomu knihovny materiálů matériO Prague se nachází více než 2 500 fyzických vzorků inovativních materiálů. Budete mít možnost prozkoumat je na vlastní kůži. Sáhnete si na kamenný papír, přivoníte ke kůži z  borovice a uvidíte desky z rýžových slupek i nápojových kartonů. 

V rámci semináře bude možnost dotazů a individuálních konzultací.

logo_EU.jpg

 

 

Kód semináře: 3595
Termín: 21. 6. 2019
Druh akce: Odborný seminář
Místo konání: matériO Prague, Říčanova 19, 169 00 Praha 6, Česká republika
Doba konání: 9:00 - 14:00
Cena: 0 Kč
Stav akce: Akce již proběhla

Organizační garant

PhDr. Šourková Dana
PhDr. Dana Šourková
Specialista exportního vzdělávání
dana.sourkova@czechtrade.cz T: +420224907529
M: +420601383460
Bc. Sedmerová Zuzana
Bc. Sedmerová Zuzana
Specialistka projektu Design pro konkurenceschopnost
Knotková Eliška
Eliška Knotková
Eliška vystudovala fashion design, pracovala jako designérka pro britskou značku obuvi Bourgeois Boheme a její zájem o inovativní materiály ji přivedl do matériO Prague, kde nyní pracuje jako konzultantka. Věnuje se především materiálům, které mají snížený environmentální dopad a pomáhá tak klientům hledat udržitelnější materiálová řešení pro jejich projekty.