Obchodní mise v loďařském průmyslu do Chile 2022

Agentura CzechTrade a Velvyslanectví ČR v Santiagu de Chile pořádají pro české firmy společnou účast na specializované misi výrobců technologických zařízení pro loďařský průmysl, zejména dodávek pro stavby výletních, nákladních a rybářských lodí. Společně navštívíme konkrétní subjekty působící v oblasti dodávek technologií pro elektrárny, a to vždy na bázi dvoustranných jednání.

Loďařský průmysl má z důvodu geografických podmínek Chile v národním hospodářství tradiční postavení a podél celého pobřeží jsou rozesety přístavy tvořící vstupní brány na celý kontinent.

Loděnice v této jihoamerické zemi tak nejenom mají důležitost pro dodávky lodí na tamější trh, ale prostřednictvím kapitálových investic mají účast také v důležitých loděnicích v dalších zemích regionu. Vyjma standardních postupů také i v tomto odvětví roste poptávka po technologických inovacích, které by plavidla vylepšily, a proto se naskýtá příležitost pro dodávky českých výrobků v hned několika oborech.

Proč investovat do mise v Chile?

 • Jedná se o úzce specializovanou obchodní misi v oblasti loďařského průmyslu, v němž se nabízí uplatnění pro dodavatele strojírenských výrobků, manipulační techniky, příslušenství pro lodě, nátěrových hmot, systémů na zpracování a odsolování vody a technologií.
 • Návštěva nejvýznamnějších loděnic v Chile věnujících se stavbě a renovaci plavidel a představení českých firem a České republiky jako obchodních partnerů se špičkovými technologiemi a světovou konkurenceschopností v dané oblasti.
 • Jednání s lokálními společnostmi probíhají vždy na základě oficiálního oslovení ze strany zahraniční kanceláře CzechTrade v Santiagu de Chile na vysoké úrovni s vedoucími pracovníky zodpovědnými za nové projekty, nákup a dodávky nových technologií.
 • Portfolia firem účastnících se mise budou zástupcům navštívených subjektů představeny již před samotným konáním akce, aby v rámci osobních návštěv mohly probíhat již jednání s konkrétním zaměřením.

Mise je zaměřená na technologie, stroje a zařízení v oblastech:

 • Příslušenství pro lodě - navijáky, kladky, lana a jiné
 • Převodovky a náhradní díly pro pohonná ústrojí
 • Manipulační technika - jeřáby, výtahy
 • Obráběcí stroje a ruční nářadí
 • Odlitky, výkovky pro loďařský průmysl
 • Nedestruktivní defektoskopie materiálů
 • Konstrukční SW pro vývoj lodí
 • Odsolování mořské vody, nádrže na přepravu kapalin
 • Automatizace a senzorika
 • Nátěrové hmoty

Potenciální chilští obchodní partneři

Misi co nejvíce přizpůsobíme potřebám účastníků. Pokud budete mít vlastní požadavek na další jednání, dejte nám vědět.

Program mise

Sobota 26. 11. 2022, Santiago de Chile: Dopoledne přílet účastníků mise z ČR (doporučený let s Air France přes Paříž). Ubytování v hotelu, setkání účastníků a představení programu mise. Společenská akce na ZÚ.Přílet do Indie (Bangalore) se uskuteční dne 21. 3. 2022

Neděle 27. 11. 2022, Santiago de Chile-Puerto Montt: Během dne letecký přesun do Puerto Montt. Prohlídka města a přístavu.

Pondělí 28. 11. 2022, Puerto Montt: Dopoledne jednání s loďařskou divizí společnosti Detroit, která se kromě stavby lodí věnuje také jejím přestavbám a renovacím. V odpolední části programu poté budou následovat jednání v loděnici Sitecna a ve společnosti Patagonia Wellboat, která zajišťuje kompletní servis v oblasti chovu, přepravy a zpracování ryb a patří do stejného koncernu jako ASENAV.

Úterý 30. 11. 2022, Puerto Montt: Dopoledne schůzka v loděnicích společnosti Astilleros Calbuco, která se nachází poblíž Puerto Montt ve městě Puerto Calbuco. V odpoledních hodinách budou opět následovat dvě jednání, a to se společností SKORPIOS, která renovuje různé druhy lodí a staví plavidla pro vlastní přepravní společnost, a s provozovatelem přístavů a přístavní infrastruktury v Puerto Montt a Puerto Chacabuco: OXXEAN.

Středa 31. 11. 2022, Puerto Montt-Valdivia: Ráno jednání v Aquachile, největším chovatelem a producentem lososů v zemi. V odpoledních hodinách odjezd z Puerta Montt a příjezd do Valdivie (zhruba 3 hodiny cesty).

Čtvrtek 1. 12. 2022, Valdivia: V dopoledních hodinách jednání s loděnicí ASENAV, která dodává plavidla nejen pro chilský trh, ale také do ostatních zemí, a posléze s další loděnicí ACN. Odpoledne se poté přesuneme na veletrh loďařského průmyslu Feria Náutica Valdivia, kde budou moci účastníci mise navštívit stánky přítomných vystavovatelů a zapojit se do probíhajícího programu veletrhu.

Pátek 2. 12. 2022, Valdivia-Santiago de Chile: Dopoledne proběhnou v rámci zmíněného veletrhu předem dohodnutá B2B jednání s potenciálními obchodními a distribučními partnery (HIDRONAV, NAVTEC, DICAR Industrial a další), ve večerních hodinách návrat do Santiaga de Chile.

Sobota 3. 12. 2022, Santiago de Chile: Návrat do ČR (doporučený let s Air France přes Paříž).

Osobní účast na misi zahrnuje

 • Organizaci mise, zajištění přesunů pro účastníky po Chile, asistenční služby v průběhu mise, tisk propagačního katalogu s profily účastníků mise
 • Cena nezahrnuje: dopravu z ČR do Chile a zpět, ubytování v místě (cca 2 300 Kč/noc)
 • Cena je 25 000 Kč při účasti jedné osoby, 30 000 Kč při účasti dvou osob (každá další osoba + 5 000 Kč)

Přihlašování na akci bylo ukončeno.

Termín: 26. 11. 2022 - 3. 12. 2022
Druh akce: Prezentace firem
Místo konání: Puerto Montt-Valdivia, Santiago de Chile, Chile
Oborová specializace: Dopravní prostředky ostatní, manipulační prostředky a zařízení, Elektronika a elektrotechnika, Software a ICT služby, Stavebnictví a stavební materiály, Strojírenství - výroba strojů a techniky
Teritoriální zaměření: Chile
Cena: Kontaktujte organizačního garanta akce
Stav akce: Akce již proběhla

Organizační garant

Ing. Falathová Jana
Ing. Jana Falathová
exportní konzultant
jana.falathova@czechtrade.cz T: +420 224 907 577

Odborný garant

CzechTrade Santiago de Chile

Ing. Jílek Jiří
Ing. Jiří Jílek
ředitel regionálního centra
jiri.jilek@czechtrade.cz T: +56222321066 (linka 23)
M: +56 9 9353 2180