Sourcing Day - Obchodní setkání českých výrobců a dodavatelů pro sektor jaderné energetiky do Španělska 2023

Agentura CzechTrade pořádá Sourcing Day – obchodní setkání českých dodavatelů služeb a inovativních technologií pro jaderné elektrárny se španělskými partnery. Akci přímo podporuje španělská asociace jaderné energetiky FORO NUCLEAR.

FORO NUCLEAR je sdružení, které existuje již od roku 1962 a integruje více než 55 společností a institucí, přičemž hájí kontinuitu jaderných elektráren a podporu jaderného sektoru.

Ve Španělsku existuje velké množství firem, které se tomuto sektoru věnují a působí nejen v Evropě ale i v Latinské Americe, USA, Kanadě a v dalších zemích.

Sourcing Day je zaměřený na témata jaderné energetiky:

 • Čištění a dekontaminace
 • Manipulace a skladování jaderného odpadu
 • Jaderná bezpečnost a údržba stávajících zařízení
 • Utváření nových konsorcií pro nové projekty

Za španělskou stranu se akce účastní firmy:

 • EMPRESARIOS AGRUPADOS, www.empresariosagrupados.es - Společnost EMPRESARIOS AGRUPADOS je renomovaná strojírenská firma, jež je aktivní i na mezinárodní úrovni a disponuje kompetencemi v řadě technologií pro výrobu jaderné, fosilní i obnovitelné energie.
 • ENSA, www.ensa.es - Společnost ENSA uspokojuje požadavky španělské civilní jaderné výroby velkých komponent a její součástí je i dílna, která je schopna vyrábět největší jaderné komponenty, jakožto i středisko pokročilých technologií.
 • ENUSA INDUSTRIAS AVANZADAS S.A., S.M.E, www.enusa.es - Společnost ENUSA byla součástí iniciativy, jejímž cílem bylo posílit význam jaderné složky v energetickém rozvoji Španělska a jejím současným cílem je vyvíjet inovativní jaderná a environmentální řešení na celosvětové úrovni.
 • KONECRANES, www.konecranes.com - Společnost KONECRANES je přední světovou skupinou Lifting Businesses™, která poskytuje služby širokému spektru zákazníků, včetně výrobního a zpracovatelského průmyslu, loděnic, elektráren, přístavů a terminálů.
 • NEWTESOL, S.L., www.newtesol.com - Společnost NEWTESOL, S.L. zahájila činnost s cílem podpořit požadavky španělského civilního jaderného programu a od svého založení investovala do technologických inovací.
 • TECNATOM, www.tecnatom.es - Společnost TECNATOM s více než 60 lety know-how učinila kvalitu jedním z hlavních principů své činnosti, konkuruje svými zkušenostmi a přispívá inovativními řešeními ke globální jaderné výzvě.
 • NUSIM, S.A., www.nusim.com - Společnost NUSIM, S.A. byla založena s cílem poskytovat technologická řešení pro různé oblasti použití, jako je jaderná energetika, zdravotnictví, výzkum, stavebnictví a prevence.

Přihlašování na akci bylo ukončeno.

Termín: 6. 6. 2023
Druh akce: Sourcing Day
Místo konání: Ministerstvo průmyslu a obchodu, Na Františku 32, Praha 1, Česká republika
Oborová specializace: Energetika
Teritoriální zaměření: Španělsko
Cena: Kontaktujte organizačního garanta akce
Stav akce: Registrace ukončena

Organizační garant

Ing. Henríquez Barbora
Ing. Barbora Henríquez
exportní konzultant
barbora.henriquez@czechtrade.cz T: +420 224 907 593
M: +420 607 000 487

Odborný garant

CzechTrade Španělsko

Ing. Zmrzlík Marek
Ing. Marek Zmrzlík
vedoucí zahraniční kanceláře
marek.zmrzlik@czechtrade.cz T: +34 913 531 890
M: +34 667 023 864