Turecko: Ocelárenský průmysl čekají investice i mise českých firem

Datum: 20. 11. 2019    Související země:  Turecko Turecko

Mozaika ze světa: Přinášíme zprávy o byznysu ve světě a příležitostech pro české vývozce od ředitelů zahraničních kanceláří CzechTrade.

Ocelárna Kardemir, jeden z největších tureckých výrobců v tomto oboru, před nedávnem oznámila plány na zřízení nové vysoké pece s roční výrobní kapacitou jeden milion tun oceli. „V rámci výhledového cíle 3,5 milionu tun výrobní kapacity ročně, jakož i zvýšení výkonu a produktivity, bylo představenstvem společnosti rozhodnuto o založení nové vysoké pece,“ uvedli zástupci firmy v tiskovém prohlášení pro Borsa Istanbul.

Společnost však zatím neposkytla podrobnější finanční údaje o nové investici. Kardemir dostavěl svou nejnovější, již pátou vysokou pec v roce 2015. Firma byla založena v roce 1937 a je jediným tureckým výrobcem železničních kolejnic. Kromě nich vyrábí také sochory, drátěné tyče či výztuže. Dnes podnik v tureckém Karabüku zaměstnává více než čtyři tisíce lidí. Turecko je celkově osmým světovým výrobcem oceli. Podle statistik Turkish Steel Exporters’ Association místní ocelárny vyrobí ročně přes 37 milionů tun oceli.

I nedávná úspěšná dodávka českých lokomotiv společnosti CZ Loko do ocelárny Isdemir ukazuje, že se místním ocelárnám daří a české společnosti jim mají co nabídnout. Kancelář CzechTrade v Istanbulu proto plánuje v příštím roce uspořádat misi českých firem po tureckém ocelárenském průmyslu

Zdroj: Export a podnikání 11/2019
Autor: Vladislav Polách, CzechTrade Istanbul

Soubory ke stažení