Články a rozhovory

Popis filtru: Zobrazeny záznamy ze všech období a lokalit

Kolumbie Kolumbie
| 26. 3. 2020
Rady a doporučení s ohledem na stávající situaci v souvislosti s COVID-19
Švédsko Švédsko
| 23. 3. 2020
„Prioritou Švédska je ochrana seniorů a masivní podpora ekonomiky,“ říká Tomáš Rousek, vedoucí zahraniční kanceláře CzechTrade Skandinávie. V rozhovoru také informuje o tom, jak tato kancelář v době pandemie funguje a co může českým exportérům momentálně nabídnout.
Itálie Itálie
Bulharsko Bulharsko
Polsko Polsko
Rumunsko Rumunsko
| 16. 3. 2020
Jak se může menší firma dostat na cizí trh a tam uspět? Potřebuje spolehlivého, znalého, prostě účinného pomocníka. Pokud se obrátí na regionální kancelář CzechTrade, udělá ten nejrozumnější krok. Hovořil o tom jednatel společnosti MORAM CZ, s.r.o., Antonín Koplík.
Nizozemsko Nizozemsko
| 16. 3. 2020
Růst investic do solární energie v Nizozemsku zachytila česká firma Greenbuddies, která v uplynulých dnech dojednala s tamějšími partnery dvě nové zakázky. „Při jednání s Nizozemci je dobré ukázat zdravé sebevědomí,“ doporučuje spolumajitel firmy Aleš Spáčil.
Turecko Turecko
| 16. 3. 2020
Rodinná firma Cross Zlín vyvíjí systém na vážení kamionů za jízdy nebo chytré systémy pro řízení dopravy celých měst. Díky nim mizí dopravní zácpy v některých oblastech Turecka či Brazílie. Exportní strategii firmy představili Libor Sušil a Michal Neumann, kteří jsou ve společnosti zodpovědní za...
Itálie Itálie
| 16. 3. 2020
Na italském trhu uspěly klavíry Petrof, potraviny z Mlékárny Kunín nebo vysoce odolné grily Vulcanus. Češi tam jdou ale už i v pozici velkých investorů. Vedle elektráren v poslední době české firmy nakupovaly i nemovitosti nebo lékárny, uvádí ředitel zahraniční kanceláře CzechTrade v Miláně Marek...
Itálie Itálie
| 16. 3. 2020
Už před vypuknutím epidemie onemocnění COVID-19 měla jihoevropská země hospodářské problémy. Potřebné reformy se pokouší zavést napodruhé kabinet premiéra Conteho. Prodlužuje například hranici pro odchod důchodu.
Nizozemsko Nizozemsko
| 16. 3. 2020
Patří k nejlepším obchodníkům na světě a umějí ocenit originální produkt. Vedle českých chytrých technologií Nizozemce zaujalo třeba i speciální pivo pro dámy nebo rýžový chlebíček, uvádí ředitelka kanceláře CzechTrade v Beneluxu Andrea Märzová.
Vietnam Vietnam
Litva Litva
Bulharsko Bulharsko
Spojené arabské emiráty Spojené arabské emiráty
Polsko Polsko
Spojené státy americké Spojené státy americké
Čína Čína
Kazachstán Kazachstán
Brazílie Brazílie
Lotyšsko Lotyšsko
Estonsko Estonsko
Rakousko Rakousko
| 9. 3. 2020
Podle údajů CzechTradu má řada českých firem problémy se zaměstnanci v zahraničí. Chybou je podcenit znalost práva i osobní kontakt.
Korejská republika Korejská republika
| 27. 2. 2020
Jižní Korea je zatím v Asii druhou nejpostiženější zemí. Také Korejci ruší plánované akce. Veletrh SEMICON, který měl proběhnout v únoru 2020, kde byla plánována účast několika českých firem, byl odvolán bez náhrady.