V Praze se uskutečnil ázerbájdžánský Sourcing Day

Datum: 3. 12. 2021    Související země:  Ázerbájdžán Ázerbájdžán

V pražském hotelu Art Nouveau Palace Hotel se v polovině listopadu uskutečnilo setkání českých firem s ázerbájdžánskou distribuční společností RDC LLC.

Byznysová jednání měla za cíl nastartovat budoucí spolupráci, jejímž výsledkem bude otevření českého obchodu v hlavním městě Baku, a především distribuce českého zboží po této středoasijské zemi.

Celkem se jednání zúčastnilo téměř 50 většinou zkušených exportérů, ale i odvážných začátečníků. 36 firem reprezentovalo odvětví potravinářství, kosmetiky, farmacie, hraček, skla a porcelánu. Další skupinu tvořily firmy z designu a stavebnictví, které nabídly své výrobky a know-how k vytvoření českého obchodu v moderním stylu. V celkem padesáti půlhodinových jednáních měli čeští výrobci možnost představit to nejlepší, co zmíněné obory nabízejí.  Významnou pomoc s ohledem na aktuální hygienická opatření poskytla i společnost Respilon, která vybavila všechny účastníky nano respirátory české výroby.

Na třídenním setkání kromě samotných byznysových jednání probíhaly i prezentace za účasti ázerbájdžánských nákupčích, expertů přes logistiku a kvalitu zboží. Po skončení Sourcing Day byla pro RDC Group připravena také roadshow po českých regionech, jejíž součástí byla i návštěva českých firem – výrobce kosmetiky Dermacol, pivovaru Budějovický Budvar či palírny Rudolf Jelínek.

V průběhu nadcházejícího roku 2022 bude otevřena v lukrativní části Baku, hlavním městě Ázerbájdžánu, pilotní prodejna s českými produkty, na jejímž designu se bude řada tuzemských firem také podílet. Z této výkladní skříně pak budou mířit produkty do obchodních řetězců do celé zemi.

 „České firmy byly ze setkání a z myšlenky prodejny s českými produkty na ázerbájdžánském trhu nadšeny. Zároveň tento koncept po Sourcing Day není uzavřen. Naopak jsou dveře otevřeny dalším potenciálním zájemcům, kteří by chtěli do tohoto teritoria exportovat,“ říká ředitel zahraniční kanceláře v Ázerbájdžánu Pavel Zelenka.

Autor: redakce

Fotogalerie