CzechTrade v médiích

Sledujeme zprávy, prohlášení i názory na naši agenturu v nejdůležitějších médiích, neboť je považujeme za neméně důležitou zpětnou vazbu.

Monitoring médií

7. 8. 2019 - Právo
České firmy anebo ty, které zde mají domácí základnu, se bez velkého humbuku, ale o to pevněji prosazují v Maďarsku. Jednou z nich je společnost Moram CZ nabízející zařízení Infraset, jež s pomocí infrazáření dokáže velmi rychle a mobilně opravit díry v silnicích.
19. 7. 2019 - euro.cz
Víte, že motocyklová značka Jawa je na indickém trhu jako doma? Je pravda, že zde spíše vystupovala pod označením Yezdi (opravdu odvozeno od slovesného tvaru jezdí; i vznik indického označení je krásný příběh pro další vyprávění), ale Jawa se v novém designu zase objevuje na indických silnicích...
16. 7. 2019 - allforpower.cz
O energii začne v Indii expat přemýšlet nikoliv při placení složenek, ale především díky častým výpadkům elektřiny v průběhu celého dne. Situace je pochopitelně rozdílná ve velkých aglomeracích (soustředí se zde spotřeba jak průmyslová, tak spotřeba domácností) a na venkově, kde až 200 mil...
10. 7. 2019 - TechMagazín
Čína zavádí nulová dovozní cla na vybrané klíčové technologie. Jedná se o výrobky, které mají urychlit modernizaci čínského průmyslu a jsou v souladu se strategií „Made in China 2025“.
9. 7. 2019 - Prosperita - příloha Fresh Time
V třetím červnovém týdnu se ve Velké Británii poprvé uskutečnil Czech Beer Week. Celý týden se tak v londýnských barech a restauracích servírovalo pivo z tuzemských pivovarů, vařené tradiční českou technologií. Vrcholem byl Czech Beer Day 19. června s dvanácti prezentovanými pivovary na české...
8. 7. 2019 - mmspektrum.com
Na konci června se zástupci slévárny Kovosvit MAS Foundry zúčastnili veletrhu NEWCAST v německém Düsseldorfu, jenž je součástí mezinárodního veletrhu GIFA zaměřeného na slévárenství a kovárenství. Společnost Kovosvit MAS Foundry, do níž se slévárna v loňském roce v rámci struktury Kovosvitu...
4. 7. 2019 - mpo.cz
Nové zakázky, stovky schůzek s vedením světových špiček z oboru jako je americký Bell Helicopter, francouzský Safran, či zaoceánská GE Aviation a přispění k reputačnímu kapitálu českého leteckého průmyslu ve světě přinesla oficiální účast České republiky na aerosalonu v Le Bourget.
2. 7. 2019 - regionalnitelevize.cz
Jak se daří českým firmám exportovat do Latinské Ameriky? Proč je to pro nás zajímavý trh? Jaké má specifika a co předpokládá? O tom je náš dnešní rozhovor s... Pavlem Eichnerem, ředitelem mexické kanceláře vládní agentury na podoporu exportu CzechTrade.
28. 6. 2019 - euro.cz
Kdysi byly Luby největším centrem výroby houslí na světě. Slávu tamního nástrojařství nyní oprašuje firma Strunal Schönbach. Na čtyři kontinenty vyváží housle, violoncella, kytary nebo kontrabasy.
24. 6. 2019 - technickytydenik.cz
Za největší problém exportu české podniky považují kurzy a kurzové riziko