České sušené maso zkouší dobýt Německo

Datum: 3. 3. 2016   Zdroj: E15   Sekce: Byznys   Autor: Dalibor Dostál

Společnost Fine Gusto dokázala dostat své výrobky bez éček a konzervantů do velkých řetězců, nyní se chystá na nejnáročnější německý trh.

Pardubická firma Fine Gusto, která se věnuje zdravé výživě, se po úspěchu na českém trhu soustředí na export. Spolu s německým zastoupením CzechTrade v Düsseldorfu plánuje oslovit německé řetězce.

„S agenturou CzechTrade jsme nedávno navštívili veletrh ISM v Kolíně nad Rýnem. Tam nás seznámili se spoustou zajímavých lidí a ukázali nám možné cesty rozvoje,“ oceňuje spolumajitel firmy David Novák.

Podnikatelé David Novák a Pavel Doležal se soustředili na zdravou výživu od počátku. Svoji krabičkovou stravu Fine Gusto rychle rozšířili o sušené maso.

"Je to pouze maso a sůl. Věříme, že odráží trend společnosti, ve které lidé dbají o své zdraví a není jim jedno, čím se stravují,“ říká Doležal.

Průlomem pro ně byl začátek spolupráce se sítí multikin Cinestar. Nyní se sušené maso z Pardubic prodává v sítích drogerií DM, obchodů Tesco, Žabka, Point a také na volném trhu ve vietnamských večerkách nebo ve fitcentrech; na Slovensku hlavně v síti Tesco.
Více na www.BusinessInfo.cz