CzechTrade asistuje v Rusku firmě, které se podařilo sjednat významnou potravinářskou zakázku

Praha, 10. srpna 2017 – Za asistence agentury pro podporu exportu CzechTrade se podařilo uskutečnit podpis významného kontraktu mezi ruskou dceřinou společností české firmy Agroexpo CZ a důležitým ruským distributorem. Český agrární export do Ruska tak díky smlouvě, jejíž hodnota přesahuje pět milionů eur, zažívá po období poklesu velký úspěch.

V Českém domě v Moskvě byl za přítomnosti tamních pracovníků agentury CzechTrade 26. 7. 2017 podepsán kontrakt v hodnotě přesahující pět milionů eur na odběr české suroviny pro výrobu ovocných nápojů mezi ruskou dceřinou společností české firmy Agroexpo a ruským distributorem. Česká republika se tím zařadila mezi významné dodavatele Ruské federace, neboť objem surovin uvedený ve smlouvě odpovídá 3 % ročního objemu dovozu do této země.

Protože se nejedná o prvního ani jediného odběratele, je možné konstatovat, že v Rusku letos prudce roste podíl džusu vyrobeného z českých surovin, a to zejména jablečného, višňového a hruškového. Měsíční objem dovozů do Ruska průměrně dosahuje 7 400 tun suroviny.

Ředitel kanceláře agentury CzechTrade v Moskvě Jiří Mašata ke spolupráci s českou společností, která na ruském trhu zastupuje producenta suroviny Severofrukt, dodává: „Přestože se tato firma na ruském trhu velmi dobře orientuje, spolupracuje s naší agenturou již několik let.“

Ilja Meščerjakov, majitel zastupující firmy, ke svému úspěchu říká: „Situace na ruském potravinářském trhu je stále složitější, je nutné být připravený a flexibilní. V případě, že vnímáte všechny nástrahy a jste schopni získat potřebné informace či ochotni si nechat poradit, je zde reálná šance na úspěch. Využíváme možnosti konzultovat s agenturou CzechTrade řadu problémů, se kterými se na ruském trhu setkáváme. Stejně tak využíváme jejich organizační podpory při našich jednáních s ruskými partnery a v době naší nepřítomnosti. Oceňuji i to, že v Moskvě efektivně působí česká agrární diplomatka, na kterou se můžeme obrátit se specifickými požadavky, zejména v pro nás důležité oblasti veterinárních a fytosanitárních předpisů a omezení, včetně možnosti oficiálně iniciovat určité kroky ve prospěch českých dodavatelů.“

O agentuře CzechTrade                                                                                            

CzechTrade je agentura na podporu exportu řízená Ministerstvem průmyslu a obchodu České republiky. Funkcí agentury, která působí od roku 1997, je pomáhat českým firmám a podnikatelům proniknout na zahraniční trhy. Zájemci o spolupráci si mohou vybrat ze široké nabídky asistenčních služeb, případně sami nadefinovat jejich podobu dle svých individuálních potřeb.

www.czechtrade.cz

Kontakt pro média

Česká agentura na podporu obchodu / CzechTrade
RNDr. Marcela Havlová
vedoucí oddělení propagace a komunikace
Dittrichova 21, Praha 2
Tel.: +420 224 907 812, +420 724 347 474
E-mail: marcela.havlova@czechtrade.cz
www.czechtrade.cz, www.czechtrade.eu 

Stance Communications, s.r.o.
Iveta Bajerová
Senior Account Executive
Salvátorská 931/8,
Praha 1
Tel.: + 420 224 810 809, + 420 725 015 374
E-mail: iveta.bajerova@stance.cz
www.stance.cz