CzechTrade otevírá nový Exportní inkubátor. Pomůže rozvíjet české podnikání v Chicagu

Praha, 24.5.2022 - Česká agentura na podporu obchodu CzechTrade otevřela v americkém Chicagu nový Exportní inkubátor. Nachází se ve čtvrti Chicago Loop, přímo v hlavním obchodním centru města. Služby inkubátoru mohou společnosti využívat až 6 měsíců. Firmám během jejich pobytu poskytují podporu a poradenské služby zástupci zahraniční kanceláře CzechTrade, která taktéž sídlí v tomto městě. Do konce roku 2022 plánuje agentura otevřít další tři Exportní inkubátory.

IMG-3920_03.jpgZázemí chicagského inkubátoru budou následující půlrok využívat dvě společnosti. Jsou jimi RIM CZ a ANACOT Services. Zástupci zahraniční kanceláře CzechTrade poskytnou firmám konzultační servis. Pomohou se seznámením s místním podnikatelským a právním prostředím, dále se zprostředkováním kontaktů a jednáním například s právní kanceláří ohledně založení společnosti, realokace pracovníků a další.

Firmy mají k dispozici plně vybavenou kancelář s pevnou telefonní linkou, přístupem k internetu, možností tisku a skenování. Kromě toho mohou také využívat sdílenou vstupní recepci a odpočinkové prostory s kuchyňkou. Inkubátor se nachází v prostorách, které provozuje společnost Expansive.

Prestižní adresa usnadní podnikání v zahraničí 

Exportní inkubátor patří mezi velmi užitečné služby nabízené agenturou CzechTrade. „Spuštěním tohoto projektu jsme reflektovali potřeby firem, které plánují rozvíjet své podnikání ve vzdálenějších teritoriích a tímto nabízíme podporu nejen v zázemí, ale i v odborném poradenství. Usnadňujeme tak firmám první vstup na trh,“ vysvětluje generální ředitel agentury CzechTrade Radomil Doležal.

IMG-3911_05.jpgSlužby exportního inkubátoru jsou určené firmám registrovaným v České republice, které se rozhodnou působit na zahraničním teritoriu. „Inkubátor je vhodný také pro firmy, které působení v zahraniční zvažují a inkubační čas využijí například pro vyhledávání obchodních partnerů nebo získávání nezbytných informací. Inkubátor mohou dále využít společnosti, které provádějí přesun výroby do nového teritoria, a je otevřen i start-upovým firmám, dodává Radomil Doležal.

V pořadí druhý Exportní inkubátor CzechTrade je českým firmám k dispozici od dubna roku 2022. Současně jej mohou využívat až čtyři české firmy, každá v samostatné kanceláři. „Služeb exportního inkubátoru jsme se rozhodli využít, jelikož na americkém trhu je osobní jednání velice důležité. Američtí obchodníci chtějí vidět, že jste v USA opravdu fyzicky přítomni. Trh USA je obrovský a vysoce konkurenční a místní obchodníci si mohou vybírat z mnoha dodavatelů. Přednost pak logicky dají spíše těm partnerům, které si mohli osobně prověřit,” uvedl Petr Motlík, Sales Manager společnosti RIM CZ.

IMG-3930_01.jpgÚspěšný start na indickém trhu 

Vůbec první Exportní inkubátor byl otevřen v roce 2021 v indickém Bengalúru. Počátkem ledna 2022 se do něj přihlásily čtyři firmy. Jedná se o technologické společnosti působící v různých oborech. Všechny zúčastněné podniky se rozhodly na indickém trhu zůstat a nadále tam rozvíjet své byznysové aktivity.

Do konce roku 2022 plánuje agentura CzechTrade otevřít další tři Exportní inkubátory. Budou sídlit v Brazílii, Kazachstánu a Spojených arabských emirátech.