CzechTrade poradil firmám z Moravskoslezského kraje

Praha, 31. října 2016 – Zástupci firem z Moravskoslezského kraje měli v říjnu možnost osobně konzultovat své exportní záměry se šesti zahraničními zástupci agentury CzechTrade. Stalo se tak v rámci akce Podpora exportu pro firmy v Moravskoslezském kraji, která se uskutečnila 11. října v Ostravě.

„Účast našich zahraničních zástupců na této akci zapadá do strategie agentury CzechTrade více oslovovat firmy v regionech. Využili jsme jejich přítomnosti na Mezinárodním strojírenském veletrhu a firmy z Moravskoslezského kraje tak získaly unikátní možnost poradit se např. s našimi pracovníky z Číny, Peru, Bulharska či Nigérie,“ říká generální ředitel agentury CzechTrade Radomil Doležal.

Na akci bylo registrováno celkem 72 firem a největší zájem byl o konzultace se zahraničními zástupci z Německa, Rakouska a Bulharska. Z výsledků dotazníků, které účastníci setkání vyplnili, vyplynulo, že zástupci firem považovali akci za přínosnou.

Organizátorem akce byla Krajská hospodářská komora Moravskoslezského kraje – partner poradenské sítě na podporu podnikání Enterprise Europe Network, Sdružení pro rozvoj Moravskoslezského kraje a agentura CzechTrade. „Firmy byly velmi spokojené a doufáme, že budeme akce podobného typu pořádat pravidelně,“ dodává Natálie Šitavancová z Krajské hospodářské komory Moravskoslezského kraje.

 

O agentuře CzechTrade                                                                                            

CzechTrade je agentura na podporu exportu, řízená Ministerstvem průmyslu a obchodu České republiky. Funkcí agentury, která působí od roku 1997, je pomáhat českým firmám a podnikatelům proniknout na zahraniční trhy. Zájemci o spolupráci si mohou vybrat ze široké nabídky asistenčních služeb, případně sami nadefinovat jejich podobu dle svých individuálních potřeb.

www.czechtrade.cz

 

Kontakt pro média

Česká agentura na podporu obchodu/CzechTrade

RNDr. Marcela Havlová

vedoucí oddělení PR a komunikace

Dittrichova 21, Praha 2

Tel.: +420 224 907 812, +420 724 347 474

E-mail: marcela.havlova@czechtrade.cz

www.czechtrade.cz, www.czechtrade.eu

 

Stance Communications, s.r.o.

Štěpán Dlouhý

Account Manager

Salvátorská 931/8, Praha 1

Tel.: + 420 224 810 809, + 420 602 685 131

E-mail: stepan.dlouhy@stance.cz

www.stance.cz