Hobby market OBI chce více nakupovat v Česku,

Plzeň, 8. června 2017 – Agentura pro podporu exportu CzechTrade připravila další z řady úspěšných dodavatelských setkání, tentokrát pro jeden z největších evropských řetězců s hobby tématikou OBI Group (divizi LUX Tools Germany). Třicítka českých výrobců dostala ve Vědeckotechnickém parku v Plzni příležitost hovořit s nákupčími německého řetězce o možnostech dodávek do více než 650 poboček firmy v 11 zemích Evropy.

Hobby market OBI chce více nakupovat v Česku, agentura CzechTrade mu zprostředkovala třicet tuzemských firem.

Mezi firmami, které se dnes v Plzni prezentovaly, byla například společnost GRUND, výrobce koupelnových předložek, nebo Spojené kartáčovny, výrobce štětců a kartáčů.

„V rámci dlouhodobé strategie chceme udržovat rovnováhu mezi dodavateli z jihovýchodní Asie a regionů střední a východní Evropy. V České republice vidíme velký potenciál. Chceme využít všech výhod, které spatřujeme zejména ve velmi dobré geografické vzdálenosti, dobře rozvinuté infrastruktuře, která je podobná té v západoevropských zemích, a ve stále cenově kompetitivní a dobře vzdělané pracovní síle,“ objasňuje zájem o naše dodavatele Marcin Rybak, vedoucí pobočky OBI, která je za nákup v České republice odpovědná.

„Řada tuzemských firem má kvalitativně špičkové produkty, efektivní výrobu i dostatek kapitálu, aby mohla dodávat nadnárodním řetězcům. Často se jim však nedaří dostat se k odpovídajícím kontaktům. Právě s tím jim agentura CzechTrade umí pomoci a dnešní setkání je jedna z možností, jak se nákupčím osobně představit,“ konstatuje Adam Jareš, ředitel německé pobočky agentury CzechTrade v Düsseldorfu, která akci organizovala.

Skupina OBI celosvětově zaměstnává 46 tisíc lidí a její roční obrat činí sedm miliard eur.

 

O agentuře CzechTrade
CzechTrade je agentura na podporu exportu, řízená Ministerstvem průmyslu a obchodu České republiky. Funkcí agentury, která působí od roku 1997, je pomáhat českým firmám a podnikatelům proniknout na zahraniční trhy. Zájemci o spolupráci si mohou vybrat ze široké nabídky asistenčních služeb, případně sami nadefinovat jejich podobu dle svých individuálních potřeb.
www.czechtrade.cz

Kontakt pro média

 

Česká agentura na podporu obchodu/CzechTrade
RNDr. Marcela Havlová
vedoucí oddělení propagace a komunikace
Dittrichova 21, Praha 2
Tel.: +420 224 907 812, +420 724 347 474
E-mail: marcela.havlova@czechtrade.cz
www.czechtrade.cz, www.czechtrade.eu
 

Stance Communications, s.r.o.
Iveta Bajerová
Senior Account Executive
Salvátorská 931/8, Praha 1
Tel.: + 420 224 810 809, + 420 725 015 374
E-mail: iveta.bajerova@stance.cz
www.stance.cz