Odborné stáže

Stáže, které studentům umožní vhodným způsobem získat praxi už během studia.

ODBORNÉ STÁŽE CZECHTRADE

CzechTrade nabízí možnost bezplatných stáží, které studentům umožní vhodným způsobem získat praxi během studia. Nabídka je určena VŠ studentům se zájmem o zahraniční obchod.

Stáže mohou probíhat v následujících odděleních:

  • oddělení strojírenství a kovovýroba
  • oddělení elektro, ICT, dopravní a manipulační zařízení
  • oddělení energetika, zdroje, životní prostředí
  • oddělení živé vědy, chemie a plasty
  • oddělení stavebnictví, spotřební zboží a služby

NÁPLŇ STÁŽE:

  • denní kontakt s českými proexportně zaměřenými firmami
  • budování a rozvíjení vztahů se stávajícími i novými klienty agentury v souladu s marketingovou politikou agentury
  • poskytování informací o kompletním portfoliu produktů a služeb CzechTrade
  • aktualizování informací o exportérech v interním systému agentury
  • administrativní úkony dle aktuálních potřeb

PROFIL IDEÁLNÍHO KANDIDÁTA:

  • znalost anglického jazyka minimálně na úrovni B2; další jazyky výhodou
  • uživatelská znalost MS Office a Excelu
  • komunikační dovednosti
  • samostatnost
  • proaktivní a proklientský přístup

NABÍZÍME:

  • bezplatnou stáž na centrále CzechTrade v Praze (délka trvání cca 3 měsíce)
  • samostatnou a atraktivní práci v milém kolektivu
  • zajímavou praxi z oblasti zahraničního obchodu v renomované agentuře
  • příjemné pracovní prostředí v centru Prahy
  • navázání vztahů s českým podnikatelským prostředím

V případě zájmu nám zašlete strukturovaný životopis na níže uvedený kontakt.
Součástí životopisu musí být toto prohlášení: „Souhlasím se zpracováváním mnou poskytnutých osobních údajů po dobu výběrového řízení na nabízenou pozici."
Kontakt: vyberova-rizeni@czechtrade.cz

ODBORNÉ STÁŽE BUSINESSINFO.CZ

Získejte zkušenosti a náskok před ostatními díky zkušenostem z redakce internetového portálu pro podnikání a export BusinessInfo.cz. Stážisté budou součástí týmu, který zajišťuje kompletní provoz portálu. Stáž proběhne v centrále agentury CzechTrade.

  • Pozice: neplacená stáž
  • Délka trvání: 2-3 měsíce
  • Časová náročnost: až 15 hodin týdně (dle časových možností stážisty)

Náplň práce (přizpůsobená osobním preferencím stážisty/stážistky):

CO BUDETE DĚLAT?

  • Administrativní podpora týmu BusinessInfo.cz – práce v redakčním systému
  • Podílení se na marketingových aktivitách projektu – online kampaně
  • Spolupráce na rozvíjení značky na sociálních sítích: Facebook, LinkedIn, YouTube

CO ZÍSKÁTE?

  • Praxi z prostředí redakce významného podnikatelského webu
  • Zkušenosti z online marketingu
  • Možnost specializovat stáž dle vašich preferencí
  • Know-how kolegů z oblasti marketingu, IT i žurnalistiky
  • Potvrzení o absolvování stáže i s naší referencí pro budoucí zaměstnavatele

KOHO HLEDÁME?

Mladé lidi s vážným zájmem o stáž a ideální kandidát má:

  • Komunikační dovednosti
  • Znalost práce s MS Office
  • Znalost cizího jazyka (angličtina) je výhodou, ale nikoliv podmínkou