CzechTrade omezuje provoz, ale jeho pracovníci jsou připraveni pomoci českým firmám

Vzhledem k nastalé situaci jsme do odvolání zrušili všechny vzdělávací akce konané v ČR. Vedoucí zahraničních kanceláří CzechTrade zůstávají v zemích své působnosti, jsou firmám k dispozici a připraveni odpovědět na dotazy týkající se konkrétního teritoria.  

S ohledem na přijatá opatření a aktuální vývoj s koronavirem v České republice i ve světě sdělujeme, že interní chod agentury zůstává nepřerušený. Zaměstnanci, u kterých to umožňuje povaha jejich práce, pracují v režimu home office. Činnost exportních konzultantů se omezila na telefonický či e-mailový kontakt. Neprobíhají osobní schůzky. 

Do konce dubna rušíme semináře a jiné akce pořádané v tuzemsku a zavídíme on-line teritoriální a odborné semináře. Společné účasti českých firem na zahraničních veletrzích jsou závislé na jednotlivých veletržních správách a na vývoji v daném teritoriu. O nových termínech konání veletrhů informujeme přímo v Kalendáři akcí.

Mrzí nás takto vzniklé nepříjemnosti a děkujeme vám za pochopení. 

Na www.businessInfo.cz naleznete aktuální informace související s epidemií koronaviru jak z ČR tak cenné rady a doporučeníze světa pro tuzemské podnikatele od zástupců zahraničních kanceláří agentury CzechTrade, Ministerstva průmyslu a obchodu i dalších institucí.

Ministerstvo průmyslu a obchodu zřídilo pro živnostníky a podnikatele informační linku 224 854 444 . Odpovědi na nejčastější dotazy, které zpracovává tým zaměstnanců ministerstva, podřízených agentur, externích pracovníků a dobrovolníků, najdete na www.businessinfo.cz/koronavirus. Využít můžete i nově zřízenou linku 1212.

Odpovědi na často kladené dotazy ohledně pomoci ČMZRB