ZK-Termochem

Společnost se prosadila na Balkáně i v západní Evropě

Doménou firmy jsou dodávky pro tepelné a jaderné elektrárny. Jejich útlumu se neobává, ještě řadu let totiž potrvá zájem o zvyšování účinnosti těchto zařízení a omezování emisí. Kromě tohoto segmentu cílí i na rafinerie, spalovny a petrochemické celky.

Cenu pro nejúspěšnějšího klienta vládní agentury CzechTrade si v rámci slavnostního vbyhlášení 19. ročníku soutěže Exportní cena DHL Unicredit odnesla pražská společnost ZK-Termochem.

Společnost tradičně působí nejen v České republice, ale i v Německu, Velké Británii, Polsku, Rusku a v balkánských zemích jako je Srbsko, Černá Hora nebo Bosna a Hercegovina. Export tvoří přibližně 70 procent obratu společnosti.

Právě v Bosně a Hercegovině uzavřela společnost v roce 2016 kontrakt za několik milionů eur. Díky čemu se v regionu prosadila? „Nejvíc díky dobré znalosti místních podmínek a schopnosti naší firmy reagovat dobře a včas na všechny požadavky klienta,“ konstatuje Zoran Knežević. „Nejtěžší je vždy pochopit, jak obchod v takovém státu funguje a být velmi flexibilní. A to my jsme,“ dodává Zoran Knežević.

Při vývozu využívá společnost podpory vládní agentury CzechTrade. „Její pracovníci nám velmi pomáhají. S pomocí CzechTrade se společnost v současné době snaží dostat na běloruský a ukrajinský trh, ale také na příklad do Řecka.

Celý článek najdete na stránkách BusinessInfo.cz.

Vyjádření zákazníka

Využíváme zahraniční kanceláře CzechTrade pro jejich dobré znalosti místních poměrů a zejména kontaktů,“ podotýká Zoran Knežević.

Zoran Knežević

Chcete, aby zde byl i Váš exportní úspěch?

Podívejte se na nabídku našich služeb anebo rovnou kontaktujte naše exportní konzultanty.