Simandl

Letos čekají zlom. Export instantních nápojů získá letos poprvé většinu

Když v roce 1995 založili Václav Simandl se svojí manželkou Šárkou společnost na výrobu instantních nápojů, dali vzniknout jedné z nejznámějších tuzemských firem v oboru. Mimo vlastní výroby nabízené pod značkami Samantha a Brazilka, mezi které patří například instantní káva, sušené mléko, dětské cappuccino s obsahem mléka nebo ochucená horká čokoláda, využívá společnost svoje výrobní kapacity také k produkci privátních značek.

S exportem začala společnost již krátce po založení. Už v roce 1996 se dohodla na výhradním zastoupení své značky Samantha s partnerem na Slovensku. „Tato úspěšná spolupráce pokračuje dodnes. Nyní máme spokojené zákazníky ve 21 zemích na třech kontinentech,“ podotýká Václav Simandl

Nejvíce nyní rodinná firma dodává do střední a jižní Evropy nebo na Blízký Východ, do konce roku očekává první objednávky do dalších čtyř států. „Rádi bychom začali prodávat v Jihovýchodní Asii a v Číně, proto jsme se v květnu účastnili s podporou Ministerstva zemědělství veletrhu Hofex v Hong Kongu. Na veletrhu jsme také jednali s místním zástupcem CzechTrade o budoucí spolupráci. Chceme zároveň navýšit počet exportních zemí v Africe, kam prozatím dodáváme pouze do Tanzánie, Angoly a Maroka,“ navazuje Václav Simandl.

Právě státní agentura CzechTrade společnosti již v minulosti pomohla k významným zakázkám. „Asi nejvíce na veletrhu PLMA v Amsterdamu v roce 2018, díky které jsme začali vyrábět privátní značku pro anglický řetězec a dodávat výrobky pod exportní značkou Darkoff do Ruska a Gruzie. Za zmínku určitě stojí i ve stejném roce CzechTradem organizovaná účast na veletrhu CNR v Istanbulu, která nám dopomohla k tomu, že jsme například v květnu poprvé dodálit 23 tun instantních nápojů i do Turecka,“ oceňuje Václav Simandl.

Celý článek o firmě naleznete na portálu BusinessInfo.cz v sekci Příběhy úspěšných exportérů včetně videospotu, který redakce BusinessInfo.cz k článku natočila.

 

 

Vybráno z článku

Právě státní agentura CzechTrade nám v minulosti pomohla k významným zakázkám. „Asi nejvíce na veletrhu PLMA v Amsterdamu v roce 2018, díky které jsme začali vyrábět privátní značku pro anglický řetězec a dodávat výrobky pod exportní značkou Darkoff do Ruska a Gruzie. Účast na veletrhu CNR v Istanbulu nám zase dopomohla k dodávkám instantních nápojů do Turecka."

Václav Simandl majitel společnosti

Chcete, aby zde byl i Váš exportní úspěch?

Podívejte se na nabídku našich služeb anebo rovnou kontaktujte naše exportní konzultanty.

Jaroslav Juřica

Design je pro spoustu firem neuchopitelnou profesí, abstraktní a současně dnes nadužívaný pojem. Komplexnost tohoto oboru, vyžadující komunikaci jak s technickým, tak obchodním odvětvím, může u nezkušeného výrobce vzbuzovat nejistotu.
Jaroslav Juřica
designér

Simandl

Právě státní agentura CzechTrade nám v minulosti pomohla k významným zakázkám. „Asi nejvíce na veletrhu PLMA v Amsterdamu v roce 2018, díky které jsme začali vyrábět privátní značku pro anglický řetězec a dodávat výrobky pod exportní značkou Darkoff do Ruska a Gruzie. Účast na veletrhu CNR v Istanbulu nám zase dopomohla k dodávkám instantních nápojů do Turecka."
Václav Simandl
majitel společnosti

TOMST

„Spolupracujeme s ředitelem kanceláře CzechTrade v Kantonu Alešem Červinkou, což je podle mě člověk na svém místě. Stejně jako v arabských zemích je i v Číně důležité mít záštitu státu. Uvedu příklad: řekněme, že si vaše firma zaplatí soukromě na veletrhu ten největší stánek, jaký si dovedete představit. Anebo půjdete na společný stánek zaštítěný oficiálně Českou republikou. I kdyby byl podstatně menší, čínští partneři vás budou vnímat lépe."
Tomáš Hasse
jednatel

VEST

Do nových zemí se společnosti daří pronikat i díky spolupráci se státní agenturou CzechTrade, s jejíž podporou se každoročně účastní mezinárodních veletrhů. „Tato služba nám šetří nejenom finance, ale i spoustu času a energie s organizací, výstavbou stánku a dopravou vzorků. Právě účast na veletrzích je nejvýznamnějším zdrojem nových kontaktů a tedy i potenciálních exportních příležitostí."
Jana Hudečková
manažerka společnosti