Popis filtru: Zobrazeny záznamy ze všech období a lokalit

Jižní Korea stanovila 15. červen jako datum druhého startu domácí vesmírné rakety
Korejská republika Korejská republika
| 25. 5. 2022
I jihokorejský raketový program nabývá na významu a schopnostech.
Pankl staví v rakouském Kapfenbergu moderní vzdělávací areál
Rakousko Rakousko
| 25. 5. 2022
S investičním objemem zhruba 12 milionů eur bude moderní high-tech kampus společnosti Pankl představovat jedno z nejinovativnějších vzdělávacích center v regionu.
WeBuild vyhrál zakázku na klíčový úsek rumunské dálnice Sibiu-Pitesti
Česká republika Česká republika
Rumunsko Rumunsko
| 25. 5. 2022
Italská stavební společnost WeBuild (která v loňském roce převzala část operací Astaldi v rámci operace rozdělení) a její rumunský partner Tancrad vyhrály výběrové řízení na projekt a realizaci 3. úseku dálnice A1 v úseku Sibiu-Pitești. Jde o zatím největší zakázku na dálniční úsek v Rumunsku.
Čeští energetici se představili v Turecku. CzechTrade zorganizoval misi, během které pětice exportérů jednala s provozovateli vyznaných elektráren o možnostech spolupráce
Turecko Turecko
| 25. 5. 2022
Ve třetím květnovém týdnu zahraniční kancelář CzechTrade Turecko zorganizovala pro české společnosti oborově zaměřenou misi. Společnosti ze sektoru energetiky měly možnost již tradičně diskutovat možnosti obchodní spolupráce s tureckými partnery.
Španělsko má být referenční zemí při návrhu a výrobě čipů
Španělsko Španělsko
| 25. 5. 2022
Na návrh Ministerstva hospodářství a digitální transformace schválila Rada ministrů další z projektů Strategické obnovy a ekonomické transformace - nyní pro mikroelektroniku a polovodiče (PERTE Chip), v rámci Plánu obnovy, transformace a odolnosti.
Japonské HDP v prvním čtvrtletí kleslo
Japonsko Japonsko
| 20. 5. 2022
Třetí největší světové hospodářství mezi lednem až březnem mezičtvrtletně kleslo o 0,2 %, meziročně pak o jedno procento.
Pracovní trh v SAE - problémy při výběru z uchazečů i falešné pracovní nabídky
Spojené arabské emiráty Spojené arabské emiráty
| 20. 5. 2022
Zaměstnavatelé ve Spojených arabských emirátech ve strojírenském a technologickém průmyslu mají problém najít kandidáty s potřebnými dovednostmi pro obsazení pracovních pozic. Na druhou stranu se množí podvody s falešnými nabídkami práce.
Mexický Senát vidí potenciál v geotermální energii
Mexiko Mexiko
| 18. 5. 2022
Mexický Senát si vyžádal zprávu o průzkumu a těžbě geotermální vody pro výrobu elektřiny, jelikož země usiluje o podporu alternativní čisté energie.
Kolumbie otevře Centrum pro léčbu a výzkum rakoviny
Kolumbie Kolumbie
| 18. 5. 2022
Prezident Duque navštívil nový komplex pro léčbu a výzkum rakoviny na severu Bogoty. Centrum by se mělo stát světovou špičkou v boji proti této nemoci.
Startupy digitalizující zemědělství inkasují v Brazílii miliony
Brazílie Brazílie
| 18. 5. 2022
Roboti analyzují složení půdy a vyhodnocení vhodná hnojiva, laserové paprsky likvidují škůdce nebo speciální postřiky urychlují fotosyntézu.