Popis filtru: Zobrazeny záznamy ze všech období a lokalit

Stavba čtvrtého mostu přes Panamský průplav bude zahájena ještě letos
Panama (vč. volné zóny) Panama (vč. volné zóny)
Mexiko Mexiko
| 25. 1. 2022
Panamský ministr veřejných projektů Rafael Sabonge oznámil, že plánovaná stavba čtvrtého mostu přes Panamský průplav započne ještě letos. Ministr poukázal na to, že navzdory změnám provedeným v designu, které jsou z 90 % dokončeny, zůstane původní počet jízdních pruhů, tedy tři v každém směru. K...
První čínská soukromá vysokorychlostní železnice zahájila zkušební provoz
Čína Čína
| 25. 1. 2022
Otevření první čínské železnice financované ze soukromých zdrojů je velkým průlomem pro rozvoj železniční dopavy v zemi a může přinést příležitosti i pro české firmy.
Chorvatský cestovní ruch je příležitostí i pro český export. Třeba pro nábytkáře, dodavatele vybavení pro restaurace nebo výrobce ČOV
Chorvatsko Chorvatsko
| 25. 1. 2022
Strategickým zájmem Chorvatska je zvyšovat kvalitu turistických služeb. Stavby, rekonstrukce, vybavování i samotný provoz turistických zařízení jsou tak příležitostí pro české exportéry z mnoha odvětví.
Japonsko nastavuje lepší podmínky pro rozvoj finančního sektoru
Japonsko Japonsko
| 25. 1. 2022
Ve snaze přilákat zahraniční společnosti, především ty, které se věnují finančním službám, podnikají japonská města jako Tokio, Ósaka a Fukuoka kroky ke zvýšení atraktivity svého byznysového prostředí. S řadou podpůrných opatření pak přichází i samotná vláda.
Nové zákony, které ovlivní podnikání v Číně od 1. ledna 2022
Čína Čína
| 25. 1. 2022
Zahraniční investoři a podniky zabývající se kosmetikou, potravinami a nápoji, dovozem a vývozem a péčí o seniory by těmto zákonům měli věnovat zvláštní pozornost.
Po historickém poklesu počtu insolvencí ve Francii v roce 2021 se očekává opětovný nárůst
Francie Francie
| 24. 1. 2022
Pokles počtu insolvencí se týká všech velikostí podniků, přičemž u podniků s 50 až 99 zaměstnanci a u podniků s více než 100 zaměstnanci došlo k poklesu o více než 30 procent. Počet pracovních míst ohrožených krachem podniků nakonec v roce 2021 činil přibližně 94 000. V předchozím roce jich bylo...
Německé supermarkety připravují nové značení mléčných výrobků
Německo Německo
| 24. 1. 2022
Zákazníci v německých supermarketech si budou moci na etiketě prohlédnout, jak šetrná byla výroba mléčných výrobků ke zvířatům.
Jaká je budoucnost léčivého konopí v JAR?
Jihoafrická republika Jihoafrická republika
| 24. 1. 2022
V Jihoafrické republice se výrazně investuje do produktů s léčivým konopí. V Kapském Městě byl otevřen konopný klub.
Egypt Egypt
| 24. 1. 2022
Od prosince 2021 je očkování nutné pro každého, kdo vstupuje v Egyptě do vládních úřadů. Ani neočkovaní státní zaměstnanci nesměji vstoupit na svá pracoviště, pokud se prokážou negativním PCR testem.
Povinné očkování pro řidiče kamionů povede v Kanadě k posílení inflace a nedostatku v zásobování
Kanada Kanada
Spojené státy americké Spojené státy americké
| 24. 1. 2022
Problémy kanadské ekonomiky potýkající se s nejvyšší inflací za posledních 30 let a výpadky zásobování se mají v nadcházejících týdnech ještě prohloubit vinnou zavedení povinného očkování proti covid-19 pro řidiče přeshraniční nákladní dopravy mezi Kanadou a USA. Nařízení, jež vyvolalo vlnu...